

Депутат від ультраправої «Народної партії «Наша Словаччина»» Андрей Медвецьки має особисто вибачитися за облитий водою український прапор. В іншому разі Україна знайде нагоду гідно відповісти на цей зневажливий крок.
Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив на пресконференції 9 лютого.
«Будь-яке нешанобливе поводження з державною символікою України є категорично неприпустимим. І тому я негайно, дізнавшись про цей факт, доручив посольству України у Словаччині висловити протест, як це робиться у таких випадках, і вимагати вибачення від тієї людини, яка це зробила», – сказав Кулеба.
Міністр розповів, що його поки не інформували про вибачення словацького депутата.
Кулеба наголосив, що Україна має з урядом Словаччини чудові відносини, і на стосунки між країнами цей інцидент не вплине. Його також не розглядають як антиукраїнську акцію, оскільки інцидент стався не під час розгляду українського питання, а угоди між Словаччиною та США щодо використання військової інфраструктури.
А втім, якщо Андрей Медвецьки особисто не вибачиться за облитий прапор, «Україна знайде нагоду гідно відповісти на цей вчинок».
«Ми такі речі не забуваємо. Ніхто не буде зневажливо ставитися до України та української державної символіки. І хоча ми люди не злопам’ятні, ми не пробачаємо таких зневажливих кроків», – зазначив Кулеба.
Нгадаємо, що вчора, 8 лютого, депутати від проросійських партій SMER та «Народної партії «Наша Словаччина»» намагалися зірвати позачергове засідання словацького парламенту, на якому планували затвердити оборонну угоду зі США. Депутати від «Нашої Словаччини» Петер Крупа та Андрей Медвецьки заблокували трибуну і підняли перед мікрофоном прапор Словаччини.
Водночас представники партії «Свобода та Солідарність» (SaS) підняли перед трибуною прапор України, а депутат Медвецьки узяв пляшку води й почав обливати прапор, а тоді й депутатів, які його тримали.
Посольство України у Словаччині засудило цей вчинок і вимагало вибачень від депутатів. Українські дипломати нагадали, що міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок під час візиту до Києва 8 лютого підтвердив тверду незмінну позицію Словаччини у підтримці України. Те ж саме казав і парламент країни.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі