НТА > НОВИНИ > Війна > Кулеба назвав головну умову щодо потенційної миротворчої місії в Україні

Кулеба назвав головну умову щодо потенційної миротворчої місії в Україні

Україна не повинна заморожувати конфлікт і закріплювати нинішні позиції сторін

479

Головна умова до потенційної миротворчої місії в Україні – у тому, що вона не повинна заморожувати конфлікт і закріплювати нинішні позиції сторін.

Про це повідомив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спілкування зі ЗМІ у Польщі, пише «Європейська правда».

Дмитро Кулеба зазначив, що Україні необхідно мати різні рішення для усіх можливих сценаріїв.

«Безумовно, ініціативи від польського уряду (щодо потенціної миротворчої місії – ред.) корисні, тому що Польща є членом НАТО і може просувати їх всередині Альянсу. Але у нас є одне застереження до будь-якої ініціативи, які озвучуються тією чи іншою країною: ці ініціативи не повинні заморожувати конфлікт. З 24 лютого додаткові території України стали тимчасово окупованими. Наша принципова позиція полягає у тому, що Росія має вийти на позиції які вона займала станом на 23 лютого. Відповідно жодна ініціатива, яка буде фіксувати статус-кво, не відповідає українським інтересам», – повідомив Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що під час візиту детально обговорив ідею Польщі з віцепрем’єром Ярославом Качинським та переконався, що той має повне розуміння української позиції і щиро хоче допомогти.

«Тепер немає жодних сумнівів чи непорозумінь щодо цієї місії – ми  синхронізувалися і будемо вдячні Польщі за будь які нові ініціативи які ми будемо проговорювати і вони зможуть їх просувати», – зазначив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, що сьогодні, 1 квітня, переговори України та Росіїм продовжилися в онлайн-форматі.

Також 29 березня відбулися переговори України та Росії у Стамбулі. Спочатку лідери делегацій поспілкувалися віч-на-віч, а потім розмова майже три години тривала вже у розширеному форматі. Одним з головних пунктів перемовин стали гарантії безпеки для України. Деталі зустрічі в Стамбулі читайте тут: Стамбульський поштовх до миру. Про що домовилися на переговорах у Туреччині. 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"