НТА > НОВИНИ > Світ > Кулеба: Рішення Німеччини не постачати зброю в Україну є політичним

Кулеба: Рішення Німеччини не постачати зброю в Україну є політичним

77

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив у Берліні, що відмова уряду Німеччини постачати озброєння в Україну є політичним рішенням.

Про це йшлося під час спільної пресконференції у Берліні з міністром закордонних справ ФРН Гайко Маасом, повідомляє МЗС України.

“Україна – це держава, на яку напали, яка захищається. Вона не використовує зброю для того, щоб захоплювати чужі території, вбивати громадян іншої держави у війні. Тому ми розуміємо, що рішення, яке ухвалив уряд Німеччини, є політичним”, – зазначив Кулеба. – “Німеччина є суверенною державою. Вона має право ухвалювати ті рішення, які вона вважає ефективними та дієвими. Ми вдячні Німеччині, що вона зосереджує свою увагу на політичному врегулюванні, і ми сподіваємося щиро, що саме ці зусилля дозволять нам зупинити війну і деокупувати наші території”.

Також Кулеба наголосив, що немає жодного міжнародного правила, яке б обмежувало можливість України отримувати чи купувати зброю за кордоном, а також немає і жодної юридичної заборони в законодавстві Німеччини, яке не дозволяє продавати зброю Україні.

Як вважає Кулеба, що будь-які гарантії у разі добудови Північного потоку-2 мають ділитися на дві групи: безпекові та економічні. Україна ніколи не мала і не має сумнівів у щирому бажанні Німеччини підтримати нашу державу. Але є дуже серйозні та обґрунтовані сумніви у здатності та бажанні Росії дотримуватися будь-яких домовленостей.

Раніше повідомлялося, що Україна проситиме про системи протиповітряної оборони і антиснайперські технології у США.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі