НТА > НОВИНИ > Економіка > Кулеба зустрівся з очільником МЗС Польщі для обговорення спільної протидії “Північного потоку-2”

Кулеба зустрівся з очільником МЗС Польщі для обговорення спільної протидії “Північного потоку-2”

160

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з головою польської МЗС Збігнєвом Рау для обговорення ситуації навколо будівництва “Північного потоку-2”.

Про це повідомляє “Європейська правда“.

Як зазначається, обговорювали координацію дій для протистояння будівництву “Північного потоку-2”.

“Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау підтвердили, що російський проєкт “Північний потік-2″ несе загрози для безпеки обидвох країн і Європи загалом, скоординували позиції щодо протидії його втіленню”, – розповіли у перс-службі МЗС України.

Український міністр подякував Польщі за незмінну підтримку курсу України на членство в ЄС і НАТО.

Кулеба також обговорив кроки, які НАТО може здійснити для пришвидшення євроатлантичної інтеграції України та зміцнення обороноздатності нашої держави.

Міністри також обговорили подготовку до зустрічі Люблінського трикутника, яка незабаром має відбутися у литовському Вільнюсі.

Нагадаємо, Сейм Польщі прийняв резолюцію, яка спрямована проти будівництва “Північного потоку-2” та зробив звернення до НАТО та країн ЄС, зокрема, Німеччини.

В українському МЗС, у свою чергу, заявили, що завершення будівництва «Північного потоку-2» загрожує підірвати єдність країн Європи.

Ситуація з газопроводом

“Північний потік-2” є проектом розширення активного в Балтійському морі газогону Північний потік довжиною 1234 кілометри. За задумом, газогін повинен проходити через економічні зони та територіальні води п’яти країн: Данії (147 км), Німеччини (85 км), Росії (118 км), Фінляндії (374 км) і Швеції (510 км).

Початковий проект передбачає будівництво й роботу двох ниток газогону загальною потужністю 55 мільярдів м3 газу на рік через Балтійське море до Німеччини.

Наприкінці травня Держдепартамент США відмовився вводити нові санкції проти “Північного потоку-2” і керівника компанії, яка будує газопровід.

Таким чином, Росія планує добудувати газопровід до кінця 2021 року.

Згідно з заяви українського ГТС, унаслідок постачання газу через “Північний потік-2” Україна щорічно втрачатиме близько 5-6 млн доларів США.

Детальніше про ситуацію навколо будівництва “Північного потоку-2” читайте в нашому матеріалі.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі