НТА > НОВИНИ > Суспільство > Кулеметника спецзагону «Омега» судитимуть за розстріли на Майдані

Кулеметника спецзагону «Омега» судитимуть за розстріли на Майдані

420

У розстрілах на вулиці Інститутській у Києві, які відбулися 20-го лютого 2014-го року, звинувачують колишнього офіцера, кулеметника окремого загону спеціального призначення та боротьби з тероризмом «Омега».

Обвинувальний акт щодо цієї особи представники Офісу Генерального прокурора скерували до Печерського районного суду Києва.

За даними слідства, колишній військовослужбовець спецзагону «Омега», діючи спільно зі співробітниками так званої «чорної роти» «Беркуту», взяв участь у розстрілі беззбройних мітингувальників на вулиці Інститутській. Їхньою метою було припинення акцій протесту.

Встановлено, що безпосередньо обвинувачений поранив двох демонстрантів, які перебували на під’їзній дорозі від Жовтневого палацу та на тротуарі нижче верхнього виходу з метро «Хрещатик».

Для унеможливлення своєї ідентифікації та уникнення кримінальної відповідальності за вчинення особливо тяжких злочинів, колишній військовослужбовець «Омеги» та колишні співробітники «чорної роти» «Беркуту» одягнули під шоломи маски-балаклави.

Зараз їм інкримінують перевищення влади або службових повноважень, вчинення терористичного акту, умисні вбивства та замахи на умисні вбивства, а також перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій.

Нагадаємо, що перед відзначенням 30-ої річниці Незалежності України в центрі Києва знесли декорації, які встановили на Алеї Героїв Небесної Сотні, вони перекривали доступ до меморіалу. Інсталяція радянської доби зображувала епоху початку незалежності країни і мала використовуватися для зйомок. Декорації затуляли портрети загиблих Героїв Небесної Сотні.

На початку серпня Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання слідчого Державного бюро розслідувань про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього президента України. Мова йде про справи Майдану.

Євромайдан найчіткіше з поміж усіх революцій сформував бачення того, куди має рухатися Україна. Після кривавих лютневих подій нація повернулася до своєї історії та мови.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі