НТА > НОВИНИ > Суспільство > Купайтеся, на здоров’я. Але і цілий день у ріці не змиє гріхів, – священник

Купайтеся, на здоров’я. Але і цілий день у ріці не змиє гріхів, – священник

Відомий львівський священник прокоментував традицію купання на Йордан

306

На тих, хто сподіваються змити гріхи на Водохреща та Богоявлення, скупавшись у водоймі, чекає розчарування. Такі купання не є церковним обрядом і в жодному разі не можуть прирівнюватися до Тайни покаяння.

Так у своєму відеоблозі відповів на запитання, чи варто пірнати у крижану воду 19 січня, відомий львівський священник отець Юстин Бойко.

«Коли почалася бурхлива дискусія у соціальних мережах, пробував знайти різні коріння купання у річці  у сам день Богоявлення. І немає одного пояснення, але точно це не є традиція, яка є питомою нашому народові. Вона була занесена.  Правдоподібно з Півночі, тобто з теперішньої Росії», – повідомив він.

Та, основне, на його думку, – це зрозуміти помилковість переконання, що купання у річці є рівнозначним Святій Тайні Покаяння. Тобто, багато хто впевнений, що купання у річці має змивати всі гріхи.

«Ви можете у тій річці знаходитися хоч цілий день на Йордан, але від того гріхи  не змиваються. Бо є єдиний спосіб просити у Бога прощення і змити гріхи – це приступити до Сповіді і прийняти Христа у Пресвятій Євхаристії», – пояснив священник.

Водночас, він зазначив, що, звісно, зимові купання у водоймах на Йордан чи будь-який інший день не є заборонені. Але цей процес треба сприймати винятково, як такий, що гартує тіло.

«Хто хоче скупатися у річці у сам день Богоявлення для здоров’я, може це зробити.  Але у цілях чисто здоров’я.  Не треба сакралізувати того купання, прирівнюючи його Святому Таїнству», – наголосив отець Юстин Бойко.

При цьому порадив не забувати про здоровий глузд – не силувати до таких купань дітей, які потім «бояться не те, що ріки, але знову іти до церкви, бо думають, що їх будуть знову купати». Не перетворювати купання на свято в конкурс краси – хто більше засмагнув у солярії чи скинув зайвих кілограмів.

«Деколи звичаї заступають нашу віру. Людина є такою, що може натворити багато різних справ, але виконавши певний обряд, думає, що їй все проститься. Хтось хоче купатися – хай купається. Але не треба сприймати це як обов’язок. Я ж заохочую до живого життя з Христом, участі у житті молитовному, Літургійному», – резюмував отець.

Де можна пірнати на Львівщині

Львівська ОДА опублікувала перелік локацій безпечних для купання 19 січня.

На сьогодні готовими до Водохреща є такі місця:

  1. м. Львів, вул. Володимира Великого, 14А, парк “Горіховий гай”;
  2. м. Дрогобич – пляжі на озерах в міському парку ім. Б. Хмельницького, по вул. І. Франка та по вул. Наливайка;
  3. м. Золочів – пляж на міському озері;
  4. м. Моршин – пляж на міському озері;
  5. м. Перемишляни – пляж на міському озері;
  6. Стрийський район – пляж на водоймі поблизу з/ст. «Задорожнє»;
  7. м. Червоноград – в районі підвісного мосту через р. Західний Буг, на території рятувальної станції.
  8. Яворівський район – пляжі на рекреаційній водоймі Яворівського Національного природного парку поблизу с. Верещиця та на Яворівському кар’єрі поблизу с. Цетуля.
Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі