НТА > НОВИНИ > Спорт > Квитки в зоопарк і книги незрячим паралімпійцям подарували харківські чиновники

Квитки в зоопарк і книги незрячим паралімпійцям подарували харківські чиновники

138

Харківська міська рада подякувала незрячим паралімпійцям-учасникам Токіо-2020 квитки в зоопарк і книгами про місто, надрукованими звичайним шрифтом. Ще раніше щедрістю вразила і обласна рада, подарувавши чемпіонам квіти і павербанки.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомила чемпіонка Паралімпійських ігор Марина Литовченко.

Як наголосила, її слова – це не слова образи чи злості, а гіркоти.

Марина Литовченко, звернула увагу не лише на те, що державні премії за нагороди на Іграх суттєво різняться для олімпійців і паралімпійців, а основне: як у рідному Харкові сприйняли перемоги спортсменів.

Дякую, Харкове! Що “пишаєшся”

“Справа не в тім, що премії відрізняються, а в тому, як до нас ставляться, як з нами спілкуються при зустрічі на найвищому рівні в місті та області”, – написала паралімпійка і навела приклади.

Спочатку була зустріч з виконувачем обов’язків глави Харківської ОДА Олександром Скакуном і главою Харківської облради Тетяною Єгоровою-Луценко, які «за найвищі досягнення»  подарували спортсменам квіти і павербанки.  Далі зустрілися із  виконувачем обов’язків міського голови Харкова Ігорем Тереховим. Тоді  чиновники міської ради нагородили незрячих паралімпійців квитками в зоопарк та книгами про Харків.

«Ні, про книги шрифтом Брайля ніхто не подумав. Знаєте, дискримінації тут взагалі “немає”, адже висновок напрошується один: паралімпійців взагалі не потрібна підтримка від міста і області, адже вони самі “забезпечені” громадяни нашого міста. А що з приводу здоров’я, хіба у них є проблеми зі здоров’ям? Звичайно, відповідь очевидна, зі здоров’ям все прекрасно, значить, їм не потрібна реабілітація після ігор, їм не потрібні на це фінансові кошти та інше… та й у відпочинку вони не потребують, адже взагалі “не паряться” на Паралімпійських Іграх…», ­­– написала Литовченко.

“Дякую, Харкове! Що “пишаєшся“” – наголосила чемпіонка.

Довідка: За “золото” Олімпіади в Токіо-2020 винагорода становила 125 тисяч доларів,  за “срібло” – 80 тисяч доларів, за “бронзу –  55 тисяч доларів. Водночас за золоту медаль Паралімпіади-2021 передбачалося – 75 тисяч гривень, срібну – 50 тисяч гривень, бронзову  – 30 тисяч  гривень.

Нагадаємо, що збірна України за час виступів у Токіо-2020 здобула 98 медалей – 24 золоті, 47 срібних та 27 бронзових. З таким результатом команда стала шостою у загальномедальному заліку.  Українці виступали в 15-ти видах спорту, в 10-ти з них змогли здобути нагороди. Тоді навіть авторитетне американське видання The New York Times присвятило синьо-жовтій команді окрему статтю під назвою “Слов’янське диво”.

У Токіо-2022 Марина Литовченко стала чемпіонкою у настільному тенісі.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі