НТА > НОВИНИ > Новини світу > Китай готовий докладати зусилля задля припинення війни дипломатичним шляхом – Кулеба

Китай готовий докладати зусилля задля припинення війни дипломатичним шляхом – Кулеба

Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ КНР Ван Ї

375

Китай докладатиме всі зусилля задля припинення війни в Україні дипломатичним шляхом.

Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після телефонної розмови з міністром закордонних справ Китайської Народної Республіки Ван Ї.

Кулеба поінформував свого китайського колегу про розвиток збройної агресії Російської Федерації проти України, обстріли цивільної інфраструктури та вбивства мирного населення. Також він звернувся з проханням до Ван Ї використати рівень відносин між Пекіном та Москвою, аби змусити Росію припинити збройну агресію проти українського народу.

Китайський міністр підтвердив непохитну підримку суверенітету та територіальної цілісності України з боку КНР та відзначив стратегічний характер двосторонніх відносин. Також Ван Ї запевнив Дмитра Кулебу в готовності Китаю докладати всі зусилля задля припинення війни на українській землі дипломатичним шляхом, зокрема як постійний член Ради Безпеки ООН.

Крім того, український міністр Дмитро Кулеба відзначив дистанціювання Китаю від рішення Путіна привести сили стримування російської армії в особливий режим бойового чергування.

Також сторони обговорили питання безпеки китайської громади в Україні.

“Дмитро Кулеба наголосив, що найкращою гарантією безпеки китайських громадян, а також інших іноземних громадян, в Україні є тиск їхніх урядів на Росію, аби вона припинила збройну агресію проти нашої держави, насамперед варварські обстріли мирних українських міст”, – йдеться в повдомленні.

Нагадаємо, що Нагадаємо, що напередодні президент РФ Володимир Путін наказав перевести «сили стримування» в особливий режим несення бойового чергування, мотивуючи це «агресивними висловлюваннями» лідерів країн НАТО на адресу РФ.

Натомість Китай закликав Володимира Путіна до стриманості після рішення щодо приведення російських ядерних сил у стан підвищеної бойової готовності. Речник МЗС Китаю Ван Веньбінь підкреслив, що Китай і Росія є “стратегічними партнерами”, але не “союзниками”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі