НТА > НОВИНИ > Новини політики > Китай підтримав Путіна щодо «нерозширення» НАТО

Китай підтримав Путіна щодо «нерозширення» НАТО

Китай та Росія виступили проти розширення НАТО та звинуватили Альянс у «роздмухуванні конфронтації»

413

Президент Росії Володимир Путін та очільник Китаю Сі Цзіньпін зробили спільну заяву за підсумками зустрічі у Пекіні. Вони, зокрема, виступили проти розширення НАТО та звинуватили Альянс у «роздмухуванні конфронтації».

Відповідний документ оприлюднив сайт Кремля та агенція Reuters.

Так, Китай та Росія заявили, що окремі держави, військово-політичні союзи чи коаліції мають на меті «отримання прямо чи опосередковано односторонніх військових переваг на шкоду безпеці інших».

«Сторони виступають проти подальшого розширення НАТО, закликають Північноатлантичний альянс відмовитися від ідеологізованих підходів часів холодної війни, поважати суверенітет, безпеку та інтереси інших країн, різноманіття їхніх цивілізаційних та культурно-історичних укладів, об’єктивно і справедливо ставитися до мирного розвитку інших держав», – йдеться в заяві.

Відтак, Китай підтримав ультиматум Путіна до НАТО, озвучений у грудні минулого року. Тоді Кремль вимагав гарантій, щоб до Альянсу не приймали країни колишнього СРСР, зокрема Україну та Грузію.

Иакож сторони звинуватили країни НАТО у «роздмухуванні антагонізму та конфронтації».

«Спроби окремих держав нав’язувати іншим країнам свої «демократичні стандарти», присвоїти собі монопольне право на оцінку рівня відповідності критеріям демократії насправді є прикладом зневаги до демократії та відступу від її духу та справжніх цінностей», – заявляють вони.

Нагадаємо, у Кремлі раніше заявляли, що питання про зустріч із Байденом не обговорюється поки «навіть близько», оскільки спочатку хочуть отримати від НАТО “гарантії безпеки” для Росії. Також напередодні прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Росія спостерігає “поступове вторгнення” НАТО в Україну і Москва не може з цим змиритися

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"