НТА > НОВИНИ > Новини світу > Китай поскаржився в ООН на супутники Маска, які ледь не зіткнулися з космічною станцією

Китай поскаржився в ООН на супутники Маска, які ледь не зіткнулися з космічною станцією

509

Китай заявив, що космічні супутники Starlink, запущені компанією SpaceX Ілона Маска, двічі ледь не зіткнулися з китайською космічної станцією за останній рік.

Про це йдеться у звіті, поданому Китаєм до Комітету ООН з використання космічного простору в мирних цілях, передає The Guardian.

За даними звіту, інциденти сталися 1 липня та 21 жовтня 2021 року. Зазначається, що космічна станція країни мала дві “близькі зустрічі” з супутниками Starlink.

Пекін закликав ООН нагадати США дотримуватися договору про регулювання космічного простору. У звіті наголошується, що “Китай хоче попросити генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй розповсюдити вищезгадану інформацію всім державам-учасницям Договору про космос” і що держави-учасниці повинні “нести міжнародну відповідальність” за національну діяльність, яку здійснюють як урядові, так і неурядові органи в космосі.

Скарги Китаю поки що не були перевірені незалежно.

Як розповів виданню Джонатан Макдауелл, астрофізик з Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики, зіткнення не є рідкісним явищем у космосі, але за останні роки такі інциденти частіші через кількість і швидкість запуску супутників.  За його словами, американській космічній станції за останні 10 років також доводилося кілька разів ухилятися від китайських військових протисупутникових випробувань 2007 року.

У SpaceX поки мовчать.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"