НТА > НОВИНИ > Війна > Ленд-ліз підписано. США прискорить постачання військової допомоги Україні

Ленд-ліз підписано. США прискорить постачання військової допомоги Україні

Президент США Джо Байден має розширені повноваження щодо надання Україні засобів оборони від російської агресії

564

Президент США Джо Байден підписав закон про запровадження ленд-лізу для України. Це прискорить постачання військової допомоги й допоможе нам у боротьбі з окупантами.

Про це повідомила представниця Білого дому Анджела Перес. США вдруге в історії запровадили ленд-ліз. Тепер він став можливим і для України.

Під час Другої світової війни ленд-ліз був системою, яка передбачала надання матеріальної допомоги європейським союзникам від США. Закон вперше ухвалили ще в березні 1941-го року, коли війна у Європі вже тривала майже півтора року.

Сполучені Штати Америки частково або ж на безоплатній основі передавали союзникам:

  • боєприпаси;
  • техніку;
  • продовольство;
  • стратегічну сировину, у тому ж числі й нафтопродукти.

Свого часу ленд-ліз відіграв важливу роль у боротьбі з нацизмом.

Законопроєкт про ленд-ліз і захист демократії в Україні ухвалили ще у квітні обидві палати Конгресу США. Вже 6-го квітня Сенат підтримав документ. Палата представників, своєю чергою, проголосувала за нього 28-го квітня.

Після підпису закону президент США Джо Байден отримає розширені повноваження щодо надання в оренду або ж передачі Україні різних товарів для її подальшої оборони від російської агресії. Ленд-ліз забезпечить прискорене постачання озброєння, транспорту, продовольства та допомоги зі США.

Раніше Байден оголосив новий пакет військової допомоги для України. За його словами, наша країна отримає артилерійські боєприпаси, радари й інше військове обладнання.

Нагадаємо, що Збройні сили України отримали 85 із 90 гаубиць, які американські чиновники обіцяли передати в розпорядження української армії.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі