НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Лікарі оцінили «народні методи» лікування і профілактики коронавіруса

Лікарі оцінили «народні методи» лікування і профілактики коронавіруса

913

Специфічна профілактика не може бути засобом лікування коронавіруса. Лише колективний імунітет може зупинити пандемію ковіду.

Про це наголосили лікарі в ефірі «Народного Толк-Шоу» на телеканалі NTA, які відреагували на заяву одного із антивакцинаторів, який оберігає себе від ковіду за допомогою прополісу. А ще відомими стали слова лікаря-реанімолога з Харкова, який накрило коронавірусом:  “Трави, пелюстки, подорожники, ще щось… А потім вони приїжджають у декомпенсованому стані. Крайнє тяжкими. І ми руками і ногами намагаємось їх витягнути з того світу”.

Не плутайте профілактику з вакцинацією

«Народні методи профілактики, напевно, непогані засоби саме для профілактики. Але коли ми говоримо про коронавірус, то немає жодних засобів, які дають 100% гарантію убезпечити себе від цієї хвороби. Водночас вакцинація діє таким чином, що при захворюванні на ковід Ваш організм легше перенесе цю хворобу. Профілактичні заходи не врятують Вас від госпіталізації чи летальних випадків», – пояснює Ірина Куліш, завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб».

Зараз нема інших способів позбутися пандемії крім вакцинації і карантину

«Вакцина – єдиний метод для того, щоб зупинити цей масовий інфекційний процес. Щодо вакцинації, то всі говорять, що це не є 100% захист, що ви не інфікуєтесь, але це дає нам змогу убезпечити себе від важкого перебігу. Потрібно наголосити на тому, що при вакцинації великого відсотку населення виробиться колективний імунітет. Тоді ми зможемо перервати інфекційний ланцюжок. Сьогодні не існує інших способів позбутися пандемії, крім вакцинації та карантинних заходів», – розповіла Лілія Горбунова, лікарка-інфекціоністка.

Консультуйтеся з сімейним лікарем

«Коли Вас щось турбує – звертайтеся до Вашого сімейного лікаря. Є наказ Міністерства охорони здоров’я з переліком медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, який є у кожного лікаря. Цей перелік дуже чіткий і зрозумілий. Саме вакцинація допомагає людям з хронічними захворюваннями не «підхопити» ще додаткових хвороб, Тому, якщо лікар не виявить у Вас протипоказань – вакцинуйтеся», – резюмувала Оксана Пушкарьова, експертка з епідеміології департаменту охорони здоров’я ЛОДА .

 

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі