НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Лікарка назвала протипоказання до щеплення вакциною Pfizer

Лікарка назвала протипоказання до щеплення вакциною Pfizer

725
Вакцинація: протипоказання до щеплення вакциною Pfizer

На Львівщину надійшло 1170 доз вакцини американського виробництва “Pfizer”. Нею вакцинують передусім мешканців будинків інтернатного типу та співробітників установ. Також цим препаратом щеплюють працівників ДСНС та прикордонників.

Про це повідомляє НТА.

“Працюємо з американсько-німецькою вакциною Pfizer/BioNtech, називається Comirnaty. Дана партія  була виготовлена на заводі в Бельгії. Якщо взяти світовий досвід, то препарат показав найвищу ефективність – 95%”, – розповіла Анна Фостяк, сімейна лікарка 4-ої міської лікарні Львова, лікарка бригади з вакцинації.

За її словами, такі супутні патології, як цукровий діабет, гіпертонія, судинні захворювання будуть обтяжливими для хворого на коронавірус. Однак жодного стосунку до вакцинації вони не мають. Лікарка наголосила, що єдине протипоказання на всі вакцини – це алергічна реакція у вигляді анафілактичного шоку.

“Ще одне застереження – реакція на поліетиленгліколь (ПЕГ), яка є інгредієнтом вакцини Pfizer. Так виробник збудував свою вакцину. Цю речовину використовують  для склеювання компонентів ліпідної оболонки. Люди, які мають на це алергію, вони знають про це, адже поліетиленгліколь використовують у побутовій хімії, напрриклад в шампунях та миючих засобах”, – розповіла Анна Фостяк.

 Серед побічних ефектів на вакцинацію препаратом Pfizer/BioNtech виявляють типові реакції, зокрема, підвищену втому та головний біль.

Нагадаємо:

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі