НТА > НОВИНИ > “Лукашенко називав його своїм ворогом”. Хто такий Віталій Шишов і за що його вбили

“Лукашенко називав його своїм ворогом”. Хто такий Віталій Шишов і за що його вбили

Напередодні, 2 серпня, білорус Віталій Шишов вийшов на пробіжку у Києві та не повернувся. Наступного дня його знайши повішеним в одному з парків столиці. Поліція уже заявила, що розглядає дві основні версії – самогубство та  вбивство, замасковане під самогубство.

182

Хто такий Віталій Шишов та чи можна вважати справу політичним вбивством – читайте у матеріалі NTA.

Шишов переїхав до України після протестів в Білорусі

26-річний Віталій Шишов переїхав до Києва восени 2020 року, після масових протестів проти режиму Лукашенка. Цього ж року активіст став одним із засновників громадської організації “Білоруський дім в Україні”. Організацію створили для того, аби допомоги білорусам і всім постраждалим від режиму Лукашенка в Україні. Біженцям допомагали з пошуком житла, легалізацією та працевлаштуванням.

“Брався за абсолютно всі види діяльності: допомога релокантам (людям, які переїздять до України), проведення акцій проти режиму Лукашенка, звернення в держоргани для просування законопроєктів, які допомагають співвітчизникам у формуванні діаспори в Україні”, – пише Білоруський дім про Шишова.

Вийшов на пробіжку та зник

2 серпня вранці Шишов вийшов на пробіжку неподалік від свого будинку та зник. Вночі правоохоронці обшукали прилеглий ліс, але нічого не знайшли. Пошуки тривали всю ніч. Уже вранці, 3 серпня, поліція повідомила, що Шишова знайшли повішеним в столичному парку.

Наразі поліція розпочала кримінальне провадження за статтею 115 ККУ (умисне вбивство) та наголосила, що буде перевіряти всі версії, зокрема і версію вбивства, замасковану під суїцид. 

“До вбивства причетне КДБ Білорусі”

Колега Шишова Юрій Щучко брав участь у пошуках та розповів, що на обличчі Шишова були сліди побоїв і зламаний ніс. Щучко впевнений, що Шишова вбили, а причетне до цього КДБ Білорусі. За його словами, в останні дні Віталій просив подбати про своїх близьких, якщо з ним щось станеться.

“Нас співробітники спецслужб українських в негласних бесідах попереджали, що агентура КДБ Білорусі в Україні є, і її стає більше, в тому числі за рахунок потоку біженців”, – пояснював Щучко в ефірі одного з українських телеканалів.

Щучко наголошував, що Віталій займався верифікацією біженців, “був нашою контррозвідкою”.

За Шишовим стежили

Білоруський дім у Телеграм-каналі зауважив, що за білорусом Віталієм Шишовим стежили.

“Нас неодноразово попереджали як місцеві джерела, так і свої люди в РБ про всілякі провокації аж до викрадення та ліквідації”, – йдеться у повідомленні.

У коментарі Суспільному заступник голови “Білоруського дому” Родіон Батулін також заявив, що за Віталієм неодноразо стежили навіть з автомобілів. Як розповідають знайомі Шишова, до нього і його дівчини часто підходили підозрілі люди.

“Немає сумнівів, що це спланована чекістами операція по ліквідації дійсно небезпечного режиму білоруса”, – написали у Білоруському домі.

Лукашенко називав його своїм ворогом

Політолог Віктор Таран у коментарі NTA зауважив, що наразі існує декілька версій вбивства Віталія Шишова: політична діяльність або “внтрішні розбірки” з колишніми бізнес-партнерами.

“І це не безпідставно, тому що Лукашенко називав його своїм ворогом. Дехто вважає, що це також можуть бути і внутрішні розбірки. Є така інформація, що у нього були фінансові проблеми і можливо колишні бізнес партнери зводили рахунки з ним”, – пояснив Таран.

Утім, експерт все ж більше схиляється до думки, що вбивство Шишова – це справа білоруських спецслужб.

“Почерк дуже схожий. І це не перший випадок, коли ймовірно білоруські спецслужби вбивають опонентів Лукашенка”, – додав він.

Версію про те, що до вбивства Шишова причетні білоруські спецслужби, підтримує і політолог Сергій Таран.

“Мені здається, що не буде важко уявити, що повішання Шишова – це саме робота білоруських спецслужб, які можуть навіть саджати пасажирські літаки. Питання лише до наших правоохороних органів, які це дозволяють”, – зазначив політолог.

Мотиви вбивства – політичні, і на це є підстави, вважає Таран. За його словами, поліція знала, що за директорм Білоруського дому стежили.

“Мені здається, що у Зеленського поки бояться про це говорити вголос, тому що Лукашенко – це дуже важливий свідок у справі вагнерівців”, – сказав Таран.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі