НТА > НОВИНИ > Новини світу > Лукашенко погрожує не пустити в ЄС газ, а Європа не боїться

Лукашенко погрожує не пустити в ЄС газ, а Європа не боїться

Євросоюз уже запровадив чотири раунди санкцій проти режиму Лукашенка, зараз тривають дискусії щодо нових санкцій.

661

Олександр Лукашенко зробив гучну заяву про можливе перекриття газопроводу Ямал-Європа. Це, за словами самопроголошеного президента Білорусі, станеться у разі розширення санкцій з боку Євросоюзу.

Таку заяву він зробив на нараді з урядом, відео опублікував телеграм-канал «Пул Первого».

«Надто багато нас почали лякати п’ятим пакетом санкцій… Польща нас лякає, що закриє кордон… А якщо ми закриємо транзит через Білорусь? Ми обігріваємо Європу, вони нам ще загрожують, що закриють кордон? А якщо ми перекриємо природний газ туди?» – сказав Лукашенко.

При цьому він стверджує, що «через Україну не пройдеш, там російський кордон закритий». Насправді ж українська газотранспортна система здатна постачати до Європи більші обсяги російського газу.

Загалом, за словами Лукашенка, якщо введуть «неперетравлювані санкції», його режим відповідатиме, «не зупиняючись ані перед чим».

На такі слова Лукашенка вже відреагували і в Європі. Зокрема, як повідомила «Українська правда», речниця Єврокомісії на брифінгу у Брюсселі заявила, що Євросоюз не дозволить самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку залякати себе погрозами перекрити постачання російського газу до Європи.

«Газу – це новий інструмент гібридних атак, який додається до ситуації з мігрантами. Ми бачимо погрози, але ми чітко заявили, що не дамо себе залякати», – сказала речниця.

Вона також процитувала президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн, яка у Вашингтоні заявила, що президент РФ Владімір Путін може вплинути на білоруський режим.

«І ми запрошуємо його спробувати вмовити білоруську владу припинити ці гібридні атаки, які не йдуть нікому на користь», – додала речниця.

В Єврокомісії також нагадали, що ЄС вже запровадив чотири раунди санкцій проти режиму Лукашенка, а зараз тривають дискусії щодо нових санкцій.

«Газ – важливий ресурс, і його не повинні використовувати у геополітичних суперечках. Так само і людей не варто використовувати», – заявили в Брюсселі.

Нагадаємо, що міграційна криза на кордоні Білорусі з країнами ЄС триває з кінця червня. Литва, Польща та Латвія звинувачують Білорусь у навмисному створенні міграційного тиску на їхні країни та ЄС загалом, називаючи ці дії «гібридною атакою». Найкритичніша ситуація зараз на білорусько-польському кордоні.

Сьогодні Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський разом із головою Державної прикордонної служби Сергієм Дейнекою, головою Національної поліції Ігорем Клименком та заступником голови Національної гвардії України Юрієм Лебедем полетів у Волинську область для перевірки кордону України, який захищатимуть від можливої спроби прориву штучно організованими натовпами мігрантів.

Учора соціал-демократи з німецького парламенту висловили побажання, щоби Україна приєдналася до вирішення проблеми біженців на білорусько-польському кордоні. Є пропозиція, аби мігранти чекали в Україні на розгляд їхніх заявок на притулок в ЄС.

На неї досить жорстко й оперативно відреагував секретар РНБО Олексій Данілов.

Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй скликала екстрене засідання через ситуацію з мігрантами на кордоні Білорусі та Польщі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі