НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Львіські лікарі встановили біонічний протез бойовому медику, що втратив руку на війні

Львіські лікарі встановили біонічний протез бойовому медику, що втратив руку на війні

379

У Львові лікарі встановили біонічний протез 27-річному бойовому медику, який втратив праву руку під час евакуації військових з поля бою.

Протезування провели у Національному реабілітаційному центрі “Незламні”, – повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Дмитро – родом із Греції. За фахом – ортопед-травматолог. До Києва приїхав навчатися, після чого тут і залишився.

У лютому, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України, чоловік працював у столичній лікарні.

“Для мене Україна стала домівкою. Я не хочу віддавати свою домівку комусь, хто прийшов і хоче її забрати”, –  говорить Дмитро.

Спершу Дмитро допомагав рятувати поранених на Київщині, а коли регіон звільнили від окупантів – вирушив на передову. Від початку повномасштабної війни до червня травматологу разом із командою вдалося евакуювати із поля бою майже двісті українських захисників та захисниць.

Під час чергової спецоперації Дмитро отримав поранення. Коли оговтався, то зрозумів, що у нього немає правої кисті, вже будучи у лікарні. Як саме це сталося – наразі не розголошують.

“Мене тримають дві медсестри, а я куксою б’ю об стінку і кричу”, – пригадує свою першу реакцію чоловік.

Як розповідають у Першому медоб’єднанні, для лікаря втрата руки означала кінець.

Ортопед-травматолог більше ніколи не візьме до рук скальпеля. Це кінець кар’єри і, як тоді здавалося, життя”, – пояснюють медики.

У реабілітаційному центрі “Незламні” Дмитрові зробили п’ять операцій у трьох різних місцях, аби врятувати м’язи передпліччя та довжину кінцівки.

За цей час чоловік навіть встиг одружитися. Та, щоб повернутися на фронт, Дмитро потребував протезування. Для цього і приїхав у Національний реабілітаційний центр “Незламні” Першого медоб’єднання Львова.

Протезисти встановили медику біонічну кінцівку українського виробника Esper Bionics. Її для хлопця придбала ІТ-компанія.

Дмитро став другим, хто отримав біонічний протез у Центрі.

Зараз молодий чоловік навчається жити з “новою рукою”. Вже вміє друкувати повідомлення у телефоні, може брати чашку з кавою та діставати навушники за допомогою “девайсу”.

Через тиждень тимчасову конструкцію протеза лікарі замінять на постійну. Одразу після цього Дмитро має намір повернутися на фронт.

Хлопець переконаний: біонічна кінцівка допоможе повернутися до лікарської практики та врятувати ще не одну сотню житті”, – додали у Першому медоб’єднанні Львова.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі