НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Львів докупляє 36 ШВЛів та вдвічі розширює ковід-реанімацію “швидкої”

Львів докупляє 36 ШВЛів та вдвічі розширює ковід-реанімацію “швидкої”

Також секретар ЛМР Маркіян Лопачак повідомив про потребу переглянути розподіл грошей на лікування хворих

884

Сьогодні, 4 листопада, депутати Львівської міської ради підтримали закупівлю на умовах фінансового лізингу додаткових 36 апаратів штучної вентиляції легень для лікарень міста, що приймають хворих на ковід: 24 ШВЛи отримає лікарня швидкої допомоги, 10 – 8-ма лікарня, два – 5-та лікарня.

«Ситуація із захворюваністю на коронавірус у Львові вже фактично критична. Важких хворих все більше. І ресурсів для допомоги їм починає не вистачати», – повідомив секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак.

“Для прикладу,  в реанімації 8-ої лікарні є 22 ліжка і лише 12 апаратів ШВЛ. Зрозуміло, що їм бракує щонайменше 10 апаратів”, – пояснив рішення і голова медичної комісії ЛМР Валерій Веремчук.

Також, за словами Маркіяна Лопачака, депутати домовилися звернутися до центральної влади з проханням змінити принцип розподілу бюджетних коштів на лікування хворих.

«Наразі на лікування кожного хворого виділяють однакову суму – 28 тисяч гривень. Не залежно від того, в якому стані перебуває людина чи скільки часу триває її лікування. І це неправильно. Адже у важких випадках коштів потрібно у декілька разів більше. А оплатити це зі своєї кишені може далеко не кожен. Тому просимо скоригувати цю річ, аби лікарні могли забезпечити пацієнтів усім необхідним», – зазначив Маркіян Лопачак.

Реанімацію збільшать удвічі

Окрім того, медичний директор клінічної лікарні швидкої медичної допомоги у Львові  Юліан Голик повідомив, що реанімацію для Covid-пацієнтів у лікарні збільшать удвічі – до ста ліжок.

Від зазначив, що станом на сьогодні, 4 листопада, у реанімації для хворих на Covid-19 є 50 ліжок, і всі вони зайняті.

«Сьогодні ми ще один поверх лікарні віддамо під Covid-реанімацію», – розповів директор лікарні

Наразі, за його словами, вже є ліжка, матраци, тумбочки, штативи.

«Набираємо штат реаніматологів та медсестер. Бракує тільки апаратів штучного дихання», – повідомив Юліан Голик.

Загалом у лікарні, за його словами, є сім  реанімацій з 145 ліжками.

“У загальній реанімації є 50 ліжок, у ковідній – також 50, у кардіореанімації – 7 ліжок, для інфарктних хворих – 10 ліжок, неврологічній – 10 ліжок, трансплантологічній – 10 та судинній – 6”, – розповів Юліан Голик.

Зазначимо також, що  за добу 3 листопада в Україні зафіксовано 27 377 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Це новий антирекорд для країни від початку пандемії. Також упродовж доби померли 699 осіб. Зокрема, на Львівщині виявили 1 400 нових хворих, з них 490 – у Львові. Померли в області 34 людини, з них 22 – у Львові.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі