НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Львівські хірурги вилікували рідкісний «синдром лускунчика»

Львівські хірурги вилікували рідкісний «синдром лускунчика»

І з такою хворобою медики мають справу лише кілька разів на рік, а хворі часто роками не можуть отримати правильний діагноз

1719

Львівські судинні хірурги завдяки операції  усунули жінці з Рівненщини «синдром лускунчика» – рідкісну недугу, яку важко виявити, а тим паче вилікувати. У пацієнтів з таким діагнозом стискається ниркова вена.

Як пояснив судинний  хірург, професор кафедри шпитальної хірургії Львівського медичного університету Ігор Кобза, у здорової людини, верхня мізіатріальна артерія відходить від аорти спочатку під прямим кутом, а потім іде вниз, забезпечуючи нирковій вені місце. Натомість при «синдромі лускунчика» утворюється гострий кут і вена затискається.

Вперше таку назву синдрому дав бельгійський лікар Де Шеппер.

«Він порівняв стискання ниркової вени між аортою і верхньою мезіртиріальною артерією з рухом горіхокола, коли тим, наче туди вставили горіх, щоб роздавати його. Так само роздавлюється ліва ниркова вена», –  розповідає Ігор Кобза.

Львівські хірурги першими в Україні почали допомагати людям з рідкісною недугою. Цьогоріч це вже четвертий випадок синдрому лускунчика. Загалом за 22 роки практики мали лише 34 пацієнтів із такою недугою. Випадків, як в крайньої пацієнтки з Рівненщини, за словами Ігоря Кобзи, у медичній літературі описано не більше 10 разів.

Пацієнти живуть з болем і роками не розумію, що з ними

Симптоми хвороби з’явилися у пацієнтки, мешканки Рокитного Віри Ковалевич, в січні цього року.

«Не могла розігнутися та вдихнути на повні груди. Треба було лежачи їсти а після цього дві години полежати. , після. Трохи походжу – і важко ставало. Спочатку лікували панкреатит, то жовчний, то шлунок. Увесь час по лікарнях», – описала свій стан Віра Ковалевич.

За три місяці недуги жінка  схудла на 20 кілограмів, адже синдром стискав не лише ниркову вену а й 12-типалу кишку. Зараз до Віри Ковалевич повернувся апетит. Вона готується до виписки додому.

За словами лікарів, люди із синдромом лускунчика іноді роками страждають від болю, не розуміючи, що з ними. Насторожити повинні  найчастіші прояви рідкісної недуги

«Кров у сечі та біль в попереку – це таких два специфічних симптоми, які не можна ігнорувати», – звернув увагу Ігор Кобза.

Наприклад, у 2019 році «синдром лускунчика» виявили у мешканця Івано-Франкіська . Щоб встановити діагноз, 30-літньому чоловіку знадобилося 5 років ходіння по лікарях: у рідному місті, Києві та навіть Польщі. Врешті синдром діагностували у Львові. Тут же і прооперували пацієнта.

Правда. Наживо, NTA

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі