НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Львівські медики прооперували жінку із загадковою хворобою

Львівські медики прооперували жінку із загадковою хворобою

Хірурги прооперували жінку із рідкісною генетичною патологією

453

У Львові зробили операцію 36-річній жительці Миколаївського району із загадковою хворобою, що спричинила деформацію її пальців рук та ніг. Опису цієї патології немає навіть у світових наукових джерелах.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

Мешканка Миколаївського району звернулася до хірургів кілька місяців тому. Від народження її нігтьові фаланги були округлі та збільшені, а розвиток сухожилків-розгиначів – порушений. Тому пальці не розгинались, а кисть увесь час була напівзігнута. Обстеживши пацієнтку, лікарі дійшли висновку, що неї – рідкісна генетична патологія. При цьому, її опису у світових наукових джерелах немає.

«Проте після тривалих консультацій завідувач 1 хірургічного відділення Гнат Герич спільно з командою усе ж зважилась виконати складну пластично-реконструктивну операцію. Та спершу – на лівій руці. Втручання відбулось у декілька етапів. Спочатку – пластика сухожилкових структур, далі – пластика м’яких та кісткових тканин і нарешті – фіксація кістки в правильному положенні. На все пішло трохи більше 3 годин», – йдеться у повідомленні.

Операція пройшла вдало і вже наступного дня пацієнтка поїхала додому. Медики продовжують спостереження, і зовсім скоро планують прооперувати й праву руку жінки.

За рекомендацією львівських хірургів цей незвичний випадок розглянули також спеціалісти одного з кращих у світі осередків реконструктивної хірургії – в Оксфордському університеті. Зібраний генетичний матеріал пацієнтки відправили у лабораторію в Оксфорді. Тепер невідому мутацію вивчатимуть науковці не лише в Україні, але й у Великій Британії.

«Після вивчення історії хвороби та результатів обстежень пацієнтки британські медики відповіли: це «надзвичайно рідкісне захворювання з низькою інцидентністю», і аналогічних випадків вони «досі не зустрічали», – кажуть у першому медичному об’єднанні Львова.

Нагадаємо, що у Львові лікарі встановили біонічний протез 27-річному бойовому медику, який втратив праву руку під час евакуації військових з поля бою.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі