НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Львівські медики вперше в Україні застосували найсучасніший метод для зупинки кровотеч

Львівські медики вперше в Україні застосували найсучасніший метод для зупинки кровотеч

414

У Львові в лікарні швидкої медичної допомоги спеціалісти Блоку панкреато-біліарної рентген інтервенційної ендоскопії вперше в Україні застосували найсучасніший метод для зупинки кровотеч під час лікування. Із застосуванням нового методу провели уже два вдалих втручання: у пацієнтів немає ускладнень та рецидивів.

Про це повідомляє пресслужба установи у Facebook.

Вперше втручання за сучасним методом провели 69-річному чоловіку з Львівщини, який протягом 10 років хворів на цироз печінки.

«Таке трапляється лише у 20% хворих з портальним цирозом печінки. Варикозне розширення вен шлунка – нерівномірне збільшення просвіту кровоносних судин у шлунку. Найбільша їхня небезпека – кровотечі, які є загрозливими для життя пацієнта. І, навіть, після успішного консервативного лікування, у більш ніж 50% випадків, у хворих повторюються рецидиви, що супроводжуються летальними наслідками», – пояснюють лікарі.

Також сучасний метод застосували під час лікування 27-річної львів’янки, яка страждала на спадкову тромбофілію – підвищену схильність до утворення артеріальних та венозних тромбозів. Їй не допомагало проведене після перенесених кровотеч лікування.

У медустанові зазначили, що в обох пацієнтів кровотечі повторювалися і їх не вдавалося усунути назавжди.

«Після застосування методу жодних ускладнень у стані пацієнтів не спостерігається. Рецидиву кровотечі, за період спостереження, не було», – повідомляють медики.

Що це за метод

Зазначимо, що в обох випадках вперше в Україні спеціалісти Блоку панкреато-біліарної рентген інтервенційної ендоскопії застосували найсучасніший малоінвазивний метод ендосонографічно-асистованої емболізації спіралями варикозно розширених вен шлунка для зупинки кровотеч під час лікування.

Як працює

Спеціальна голка вводиться у просвіт небезпечного вузла. А спеціальні платинові спіралі, які пропускають по ній, дозволяють перекрити кровотік та зупинити кровотечу.

Переваги

– покращення ефективності лікування зі збільшенням тривалості та якості життя пацієнтів;

– швидший період реабілітації;

– ліквідація ризиків рецидиву у хворого у майбутньому.

«Ендосонографічно-асистована емболізація спіралями є сучасним методом у медицині та новинкою у тому числі і для багатьох розвинених країн. Тож тепер не потрібно їхати за кордон для лікування сучасними технологіями, вони доступні у львівській лікарні швидкої допомоги», – розповіли у медустанові.

Нагадаємо, що нещодавно із львівської лікарні швидкої допомоги  виписали першого українця, якому успішно пересадили  легені. Операцію провели 21 вересня.  «Я є щасливий!», – каже 56-річний Віктор Бабій і глибоко вдихає, бо зараз так може. До того, понад 10 років на повні груди  дихати не міг, а останні 2 роки він був повністю кисневозалежним і зовсім не виходив з дому. А все через бульозну емфізему легенів, яка й спричиняла дихальну недостатність.

Також у Львові медики вперше в Україні здійснили операцію трансплантації серця 13-річному хлопчикові. Максим завів профіль в Інстаграмі, де одразу повідомив про свій нинішній стан. Допис вийшов лаконічним, але підсилений емоційним фото хлопця з лікарняного ліжка:  «Другий День з новим серцем! Почуваюсь набагато краще)))».

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі