НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Львівські медики вперше задіяли апарат для продовження життя органу поза тілом

Львівські медики вперше задіяли апарат для продовження життя органу поза тілом

Замість людського організму – спеціальна машина; лікарі задіяли перфузійний Liver Assist

309

Аби встигнути пересадити донорську печінку, львівські медики вперше задіяли унікальний для України апарат, що продовжив життя органу поза тілом.

Про це повідомило Перше медичне об’єднання Львова

«Апарат функціональної підтримки печінки Liver Assist насичує орган киснем та покращує його стан. Завдяки ньому шанси на успіх самої трансплантації вищі», – сказано в повідомленні.

Досі в Україні така машина була лише одна – в Києві. Тепер Liver Assist допомагає і трансплантологам Львова. Лікарі розповіли про деталі самої трансплантації.

«Донорка перебувала в Мукачевому, трансплантацію печінки мали виконати у Львові. Це чотири години в дорозі. Ще десять годин потрібно було на обстеження органу та виконанням тестів на сумісність. Разом – 14 годин, у той час, як печінка поза тілом «живе» всього 12. Така різниця в часі означала, що операція не могла би відбутися, а відповідно – людина би втратила свій шанс», – пояснили в Першому медичному об’єднанні Львова.

Аби врятувати ситуацію, лікарі задіяли перфузійну машину Liver Assist. В апараті орган пробув близько 5-ти годин. Після цього його успішно пересадили реципієнту.

«Нову печінку та буквально ще одне життя отримав мешканець Ужгорода. Йому – 40. Донорського органу чоловік потребував негайно. Цироз, важке ураження печінки забирали останні сили пацієнта. Донором для нього стала 36-річна мешканка Закарпаття. Її життя забрав інсульт», – розповіли львівські медики.

Післяопераційний період у пацієнта минув без ускладнень. І на третій тиждень після пересадки чоловік повернувся додому.

«Завдяки новому перфузійному апарату наші трансплантологи мають змогу рятувати ще більше життів українців», – підсумували в Першому медичному об’єднанні Львова.

Нагадаємо, що львівські хірурги врятували 69-річного мешканця Червоноградського району, який потрапив у лікарню з рідкісним захворюванням судин кишківника. Виявлена патологія буває лише у 0,1% пацієнтів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі