НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Львівські медики врятували ногу жінці з Бахмута

Львівські медики врятували ногу жінці з Бахмута

Операція тривала 12 годин, завершилася успішно, оголену кістку закрили, пересаджений м’яз добре прижився, а в нозі відновилося кровопостачання

369

У Львові лікарі врятували Оксану з Бахмута Донецької області від ампутації кінцівки. Аби жінка не втратила ногу, лікарі пересадили на кістку м’яз зі спини. Операцію виконували разом із британською реконструктивною хірургинею Сарою Такер.

Про це повідомило Перше медичне об’єднання Львова. 40-річна Оксана Лук’янець отримала важке поранення, коли із чоловіком поверталася додому. Біля подружжя впала ракета.

«Прилетіло в центр міста о 12-ій годині дня. Мене засипало, а чоловіка відкинуло», – пригадала пацієнтка.

Оксану госпіталізували до лікарні з уламковими пораненнями правої легені, печінки, рани лівого плеча, відкритим переломом обидвох ніг і правої руки. Після 11-ти днів у реанімації жінку евакуювали до Львова.

У центрі «Незламні» Оксані доліковували рани та провели 10 хірургічних втручань. Аби не допустити ампутацію ноги, хірурги вирішили вдатися до складної реконструктивної операції «free flap».

«Забирається найширший м’яз спини та пересаджується на ділянку гомілки з вшиванням мікросудин для його живлення від судин гомілки», – пояснив хірург центру «Незламні» Гнат Герич.

Операцію виконували разом із британською реконструктивною хірургинею Сарою Такер.

«Моя спеціалізація – важкі травми кінцівок. Я в Україні, аби допомогти вдосконалити навички з реконструктивної хірургії. Завдяки таким операціям можна не лише відновити функції кінцівок, а і їх естетичний вигляд», – зазначила Сара Такер.

Ця операція тривала 12 годин і завершилася успішно. Оголену кістку закрили, пересаджений м’яз добре прижився, а в нозі відновилося кровопостачання.

На Оксану чекає ще декілька операцій на кістці. За словами лікарів, жінка зможе ходити.

Нагадаємо, що у Львові встановили протез ноги 70-річному Олександру Дороніну з Авдіївки, який підірвався на міні на власному городі: чоловік голіруч виніс 12 боєприпасів, щоби мати змогу викопати картоплю. 13-та міна вибухнула та відірвала господарю обійстя праву ногу.

У Львові лікарі встановили біонічний протез 27-річному бойовому медику, який втратив праву руку під час евакуації військових з поля бою.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі