НТА > НОВИНИ > Культура > Львівського Моцарта не демонтують, але можуть перенести

Львівського Моцарта не демонтують, але можуть перенести

Депутати Львівської міської ради не підтримали петицію про демонтаж пам’ятника композитору Францу-Ксаверу Моцарту

878

Пам’ятник композитору Моцарту-молодшому у Львові не будуть демонтовувати. Натомість депутати пропонують підшукати для нього інше місце, аніж площа Євгена Маланюка.

Так, сьогодні депутати Львівської міської ради під час засідання сесії не підтримали е-петицію про демонтаж пам’ятника Францу-Ксаверу Моцарту, який збурив фантазії  та чисельні дискусії у місті, у найрізноманітніших середовищах.

Зокрема, депутати вирішили, що саме поняття демонтажу скульптури не є «коректним». Також наголосили, що стилістичне вирішення пам’ятника – це насправді більше питання особистих смаків кожного. Натомість наголосили на тому, що більше обурення у львів’ян викликав на сам вигляд Моцарта, а місце його встановлення. Тож керівник фракції «ВАРТА» Юрій Мартинюк запропонував міському голові Львова Андрію Садовому підготувати розпорядження про можливість перенести пам’ятник в інше місце.

Схожа позиція і у фракції «Європейська Солідарність». Зокрема, її керівник Петро Адамик зачитав заяву, в якій встановлення пам’ятника Моцарту без попередніх слухань назвав «волюнтаризмом Садового та виконавчих органів влади у використанні громадського простору Львова».

«Що є пріоритетним для встановлення на площі Маланюка – пам’ятник, власне, Маланюку чи пам’ятник Моцарту-молодшому? Оце питання мало вирішитися спочатку, щоб не доводити зараз ситуацію до тривалих і шалених дискусій», – переконаний Петро Адамик.

Тож він закликав таки скликати громадські слухання та створити робочу групу, де й вирішити подальше місце розташування Моцарта.

«Гарний – негарний – окрема дискусія. Але я, як львів’янин, не згоден, що цей пам’ятник має бути на площі Маланюка. Власне, питання місце його встановлення треба було обговорити раніше. Тому рекомендую у майбутньому при встановленні пам’ятних знаків, пам’ятників таки дотримувати простої процедури: винести його розгляд на громадські слухання, провести обговорення в експертних колах, а вже потім ухвалювати рішення, де і що встановлювати», – резюмував секретар ЛМР Маркіян Лопачак.

Нагадаємо, наприкінці липня у Львові на площі Маланюка встановили пам’ятник сину легендарного композитора Вольфганга Амадея Моцарта – Францу-Ксаверу. Відтоді, й точаться дискусії серед львівської громади.

Пам’ятник встановили на честь 230-річчя від дня народження Франца-Ксавера Моцарта в рамках міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. Також ініціаторами цього проекту стала Міжнародна фундація Моцартеум у австрійському місті Зальцбург та наукове товариство Mozartiana Galicia. А над створенням монементу працював австрійський скульптор Себастьян Швайкерт.

Уже через тиждень після встановлення була зареєстрована е-петиція про демонтаж пам’ятника, яка набрала потрібні 500 голосів у рекордні терміни. Водночас нещодавно була зареєстрована й інша – абсолютно протилежна за змістом – петиція, яка також отримала необхідну кількість голосів для розгляду міськими депутатами.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"