НТА > НОВИНИ > Спорт > Львівський феномен. «Динамо» знову стало чемпіоном без «великої води» для тренувань

Львівський феномен. «Динамо» знову стало чемпіоном без «великої води» для тренувань

615

Львівський ватерпольний клуб «Динамо», без перебільшення, дивує всю Україну. Увосьме в історії та вчетверте поспіль команда стає найсильнішою в Суперлізі, при цьому не маючи змоги тренуватися в басейні стандартних розмірів через відсутність такого у Львові.

«Динамівці» займаються у 25-метровому басейні (на вулиці Вітовського), тоді як для ігор у водне поло використовують 50-метрову водну арену (домашні матчі проводять лише декілька разів на рік на відкритому майданчику СКА в теплу пору).

Сихівський проєкт – як перша ластівка

І при цьому примудряються ставати чемпіонами. З одного боку, унікальний факт: перебуваючи в нерівних тренувальних умовах, усе одно стають сильнішими від суперників. Але з іншого – давно пора такі умови створити.

Останнім часом зрушення в цьому плані помітні. Нарешті виділено ділянку під будівництво сучасного водного комплексу на Хуторівці, що на Сихові. Але це лише початкова стадія. За ініціативи й активної підтримки депутата міської ради, президента Федерації плавання Львівської області Адріана Гутника, планують впровадити в життя програму побудови водних арен у різних районах Львова. І першою ластівкою має стати сихівський проект.

Парад чемпіонів, який відгримів на СКА, відвідали голова облдержадміністрації Максим Козицький і голова облради Ірина Гримак. Представники влади перейнялися святковою атмосферою ватерпольних баталій та ще більше утвердилися в розумінні, що невтішну ситуацію з басейнами у Львові треба змінювати.

«Хоча басейни є доволі вартісними інфраструктурними об’єктами, це, безумовно, необхідність для нас, і ми в цьому вкотре переконалися, побувавши на святі наших спортивних героїв. Зробимо все, щоби відродити традиції водного поло», – запевнила Ірина Гримак.

«Хоч би той процес уже пішов, – не стримує емоцій директор ватерпольного клубу «Динамо» (Львів) Ігор Зінкевич.Якщо зараз розпочати будувати, то басейн буде готовий тільки через роки три. Ми, ватерполісти, на це сподіваємося і віримо, що всі ці цікаві ідеї вдасться реалізувати».

Парадокс: водне поло… без води

Ігор Зінкевич у ватерполо все життя і постійно бореться за належне функціонування та нормальний розвиток свого виду спорту. За його словами, зараз у Львові у зв’язку з тріумфами «Динамо» на всеукраїнському рівні відчувається справжній ватерпольний бум – не бракує шкіл, груп, дітей, які бажають займатися цим видом. Але таких можливостей мають обмаль. Є басейн «Гарт» на вулиці Стуса, 2, є інші майданчики 25 на 10, 25 на 12, але для того зацікавлення водним полом, яке є зараз, цього замало. Не кажучи вже про професійний ватерпольний клуб.

«1998-го року закрили комплекс водних видів спорту (теперішній «Аквапарк»), 1999-го перестав працювати відкритий басейн на вулиці Стуса, 4, де влітку ми могли тренуватися, – пригадав Ігор Зінкевич. – Таким чином із 1999-го по 2004-ий у Львові взагалі жоден басейн не працював. Парадоксально, але факт: ми займалися на суші, без води, лише їздили в інші міста на змагання і брали участь у чемпіонаті України».

2004-го року на вулиці Вітовського, 53, після ремонту відкрили басейн на 25 метрів. Там і дотепер, за словами тоді ще головного тренера, а тепер директора ватерпольного клубу «Динамо» Ігоря Зінкевича, команда тренується на «малій воді». Однак заняття відбуваються тільки зранку, коли надають час, тому молоді гравці не можуть одночасно займатися і вчитися чи працювати. Все це створює додаткові труднощі для належної підготовки.

Повноцінний 50-метровий басейн на СКА відкрили 2012-го року. Але він, як зазначає «динамівець», має сезонну специфіку – тренуватися там можна лише в серпні-вересні, і то ввечері за неналежного освітлення, тож зазвичай там проводять лише офіційні матчі у теплу пору року.

Ідея Східноєвропейської ліги

«Я вже багато років борюся за басейн на вулиці Стуса, 4, який належить фізкультурно-спортивному товариству «Динамо». Інвестор є в нас. Але домовитися з керівництвом організації не вдається. Дійшло до того, що на дві проєктні документації останніми роками потрачено великі суми грошей, але далі справа не просувається… Що там зараз? Ростуть дерева, розвалини басейну… З 1999-го року кажуть, що будуть будувати, але віз і далі там…», – зазначив Ігор Зінкевич.

І все ж, які би труднощі не переслідували львівських ватерполістів, вони налаштовані позитивно, у майбутнє дивляться з оптимізмом. Головним натхненником і ентузіастом справи є президент «Динамо» (Львів) Олександр Свіщов. Він мріє і все робить для того, щоби Львів у перспективі приймав у себе найпрестижніші міжнародні змагання з водного поло, аж до Ліги чемпіонів.

Уже зараз, наприклад, визріла ідея створення Східноєвропейської ліги, в якій би взяли участь збірні Польщі, Литви, можливо, Словаччини, а львівське «Динамо» виступало під прапором збірної України. І справді, як показав минулий сезон, конкурентів на вітчизняній арені у львів’ян фактично немає, тож пора переходити на інші рівні. А коли ще й сучасний басейн збудують, то Львів може перетворитися на таку собі «Мекку водного поло» у Східній Європі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі