НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Львів’янам рекомендують створити триденний запас води: як це зробити правильно

Львів’янам рекомендують створити триденний запас води: як це зробити правильно

1014

Через ракетні удари Росії по критичній інфраструктурі України, зокрема, і Львова, що призвели до перебоїв з електро- і водопостачанням, “Львівводоканал” рекомендує мешканцям міста робити запас води щонайменше на три доби.

«Ворог нищить критично важливі об’єкти нашого міста, тому наша інфраструктура досі у небезпеці. Просимо усіх за можливості зробити запас питної води вдома щонайменше на 72 години”, – наголошують на підприємстві.

За рекомендаціями, одній дорослій людині потрібно на добу:

  • 1,5-2 літри питної води;
  • 10-12 літрів для гігієни та для приготування їжі.

За інформацією “Львівводоканалу”, сьогодні системи водопостачання та водовідведення працюють у штатному режимі, тиск питної води в мережі в межах норми. Відхилень за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками у водопровідній воді немає, якість води відповідає чинним Державним санітарним правилам і нормам ДСанПіН.

Як правильно робити запаси води

У МОЗ України розповіли, як правильно робити запаси, якщо нема змоги використовувати питну води з джерела водопостачання в населених пунктах:

  • Використовуйте питну воду з бюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) при їх, фасовану бутильовану воду та в ємності для зручного використання.
  • Зберігати питну воду потрібно у закритих ємностях. При цьому обов’язково позначити бірками з позначеннями «Вода знезаражена для пиття», «Вода для технічних потреб», «Вода для господарських потреб». Як правило, виготовляє 2-3-добовий запас.

Воду з відкритих вод потрібно використовувати тільки для технічних цілей.

Водночас для пиття та приготування їжі воду необхідно кип’ятити. Кип’ятіння є ефективним методом знезаражування води (кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання). Але при зберіганні її у чистому та добре закритому терміні придатності не навіть більше доби.

Нагадаємо, що 10-11 жовтня Львів та область зазнали ракетних ударів. За даними від голови Львівської ОВА Максима Козицького, загалом під час атак у понеділок, 10-го жовтня, ворог поцілив у Львівській області 4 підстанції «Укренерго». У вівторок, 11-го жовтня 2 з них зазнали повторного обстрілу, вони повністю знищені.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі