НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Львів’янин отримав півтора мільйони гривень через смерть матері від коронавірусу

Львів’янин отримав півтора мільйони гривень через смерть матері від коронавірусу

855

Фонд соціального страхування виплатив львів’янину Андрію Сороці компенсацію у розмірі 1,5 мільйона гривень за смерть мами, лікарки Ірини Федоришин. Вона інфікувалася COVID-19 під час виконання професійних обов’язків і 25-го травня 2020-го року померла від хвороби.

Про це повідомило Радіо Свобода. Впродовж року Андрій Сорока доводив у суді, що він син своєї мами. Адже Фонд соціального страхування відмовив йому у страховій виплаті, незважаючи на те, що спеціальна комісія підтвердила факт зараження під час виконання професійних обов’язків.

«Понад рік тривала судова тяганина, і стільки часу я доводив, що я син своєї мами. Як такі прості речі доводити у судах? Український суд із цим справився. Але без кваліфікованої юридичної допомоги я б не добився нічого», – розповів Андрій Сорока.

За його словами, є ухвалений закон про виплату компенсації медикам, які інфікувалися на роботі COVID, внаслідок чого втратили здоров’я, або ж їхнім рідним, коли людина померла.

Ірина Федоришин 37 років працювала анестезіологом у Львівській обласній клінічній лікарні. У травні 2020-го року у лікарню привезли у важкому стані чоловіка, який повернувся із заробітків з Італії. У нього діагностували серцево-судинну недугу і пневмонію. Лікарка надавала йому медичну допомогу. Пацієнт у Львівській обласній лікарні перебував п’ять днів і помер.

Після смерті чоловіка ПЛР-тест показав у нього COVID-19. Тоді від цього пацієнта інфікувалися 30 медиків лікарні, у тому числі Ірина Федоришин. 25-го травня у 64-річному віці лікарка померла. Це був перший випадок смерті медика від коронавірусної хвороби на Львівщині.

Фонд соціального страхування відмовив синові лікарки у сплаті грошової компенсації, пояснивши, що у нього є власна родина, а одружившись, він перестав бути членом сім’ї матері.

Андрій Сорока пішов до суду. У липні цього року Франківський районний суд Львова встановив, що він є членом родини своєї мами. Фонд соціального страхування не подавав апеляцію на рішення суду і чоловік отримав одноразову страхову виплату – 1,5 мільйона гривень.

За офіційною інформацією, Фонд соціального страхування України профінансував державні допомоги відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» для родин 168-ми медичних працівників. Одноразова допомога – 750 розмірів прожиткового мінімуму. З 1-го грудня 2020-го року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб планово збільшився з 2 197 гривень до 2 270 гривень.

Зараз Фонд соцстрахування профінансував 23 одноразові страхові виплати за кошти державного бюджету для медичних працівників, яким встановлено інвалідність, що настала внаслідок гострого профзахворювання на COVID-19. Сума такої виплатити становить від 300 до 400 розмірів прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, що наприкінці серпня у Міністерстві охорони здоров’я України офіційно визначили місця, де люди найчастіше інфікуються коронавірусом.

У світі від коронавірусу до кінця року може померти ще 236 тисяч осіб. Такий прогноз дали у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі