НТА > НОВИНИ > Новини політики > Ляшку, Гройсману і Мураєву прогнозують проходження у Верховну Раду – соцопитування

Ляшку, Гройсману і Мураєву прогнозують проходження у Верховну Раду – соцопитування

148

За результатами останнього соціологічного опитування, до п’ятірки лідерів рейтингу політичних сил в Україні додалися ще три партії, які можуть у перспективі потрапити до українського парламенту.

Такі дані оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології. Підтримка лідерів рейтингу змінилася з літа несуттєво, хоча й переважно пішла в мінус.

Зокрема, за «Слугу народу»  готові проголосувати 20% у вересні проти 20,3% у червні, за «Європейську солідарність» – 17,4% проти 18,5%, за «ОПЗЖ» – 11,6% проти 11,9%, за «Батьківщину» – 10,8% проти 12%, за «Силу і честь» – 7,8% проти 7,2%.

А ось раніше непрохідні у Верховну Раду Радикальна партія Ляшка, партія «Українська стратегія Гройсмана» й «Опозиційний блок» Мураєва дещо посилили позиції.

Якщо у червні формально вони мали підтримку меншу за 5% тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором, то зараз, як стверджують соціологи, подолали бар’єр у 5% і з таким результатом пройшли би до парламенту.

«Опозиційний блок» підскочив до 5,5% у вересні проти 4,2% на початку червня, Радикальна партія Ляшка – до 5% проти 4,2%, а «Українська стратегія Гройсмана» – до 5% проти 4,2%.

У Київському міжнародному інституті соціології кажуть, що у випадку майже всіх партій зміни порівняно з червнем – у межах статистичної похибки, тобто суттєво не відрізняються від рейтингів станом на червень (так само, як і між квітнем і червнем).

Єдиний виняток – партія «Голос», чия підтримка знизилася з 2,1% до 0,6%.

Опитування проводили 10-15-го вересня методом телефонних інтерв’ю. Опитано 2002 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій Криму і Донбасу. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Нагадаємо, що на початку вересня результати свого опитування надала соціологічна група «Рейтинг». За її даними, 5-відсотковийий бар’єр подолали би 4 парламентські партії: «Слуга народу» (25,8%), «Європейська солідарність» (14,1%), «Опозиційна платформа – За життя» (12,4%), і «Батьківщина» (10,6%).

Також соціологічна група «Рейтинг» визначила ставлення українців до світових політичних лідерів. З’ясувалося, що до президента Росії Володимира Путіна негативно ставляться 81% українців. Серед ключових світових лідерів найкраще ставляться до канцлерки Німеччини Ангели Меркель (73% – позитивно, 19% – негативно) та президента США Джо Байдена (64% – позитивно, 19% – негативно).

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі