НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Лише одне правило допоможе вижити. Біохімік про те, що робити при ядерній атаці

Лише одне правило допоможе вижити. Біохімік про те, що робити при ядерній атаці

1533

Є чіткий алгоритм дій, дотримання якого може допомогти вижити, якщо станеться ядерна атака.

Про нього в проєкті “Народне Толк-Шоу” на NTA розповів біохімік, кандидат хімічних наук Гліб Репіч.

Передусім він порадив не витрачати час на марні міркування про те, на який радіус може вражати ядерна зброя, адже ніхто не може наперед передбачити, в “яку саме точку вона влучить, і, зрештою, яка це конкретно буде зброя за рівнем потужності”.

За словами експерта, за основу треба брати одне правило – якщо ми будемо в укритті, то більшість виживе.

“Якщо йдеться про якісне укриття- бомбосховище чи метрополітен – то шанси на виживання будуть навіть в епіцентрі удару. Якщо йдеться про локацію неподалік епіцентру, то може врятувати навіть підвал будинку. Такі випадки, до слова, фіксували в Хіросімі. Тому є два варіанти – або ви ховаєтеся і виживаєте, або не ховаєтеся – і гинете”, – впевнений він.

Ядерна атака: що робити

Також він спростував версію, що якщо нема можливості піти в укриття, то треба йти на 10 поверх і вище, адже там, за словами експерта «вас просто розмаже». Відтак, головний алгоритм дій при ядерній загрозі виглядає так:

«Найголовніше під час ядерної атаки – сховатись в найближче укриття, в яке можете швидко потрапити. Якщо відбудеться удар (а ви його відчуєте, бо він буде надпотужним), то в укритті треба пробути щонайменше добу. А ще краще – довше, адже є загроза сильного радіаційного ураження. За добу рівень радіації знижується на 80%. Ще через добу – знову на 80%. Приблизно через стільки часу може починатися евакуація”, – говорить Гліб Репіч.

Каже, у тривожній валізці потрібно взяти з собою запас їжі та води на кілька днів.  Змінний одяг та взуття – такі що закривають максимальну площу тіла. В такому одязі найкраще евакуюватися. Також бажано мати респіратор, адже якщо укриття не спеціалізоване, то в нього може потрапити радіоактивний пил. Респіратор захистить в укриття органи дихання. Важливо також мати радіо на батарейках, по якому можна буде послухати вказівки ДСНС.

Щодо необхідності приймати йоду, то, за словами Репіча, “якщо ви його приймете, то це буде ок. Але пігулка –це дуже малий рівень йоду для захисту. Тому я би радив хвилюватися не за те, чи купите йод, а точно знати, в яке укриття ховатиметеся”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
3

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі