НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Лисиці, лосі та кабани. Чому до Львова завітали дикі тварини

Лисиці, лосі та кабани. Чому до Львова завітали дикі тварини

Дикі тварини у середмісті – нормальне явище для багатьох міст Європи і США. Львів’янам також час звикати, що дикий світ – поруч

2701
дикі тварини

На вулицях Львова часто можна зустріти безпритульних кішок чи собак, до яких містяни уже давно звикли. Проте часом гостями міста стають і дикі тварини.

Так, нещодавно на «Гарячу лінію міста Львова» надійшло повідомлення про те, що центром Львова розгулює лисиця. Тварину помітили у ЖК “Бельгійське містечко”, що на вулиці Джерельній. Люди одразу забили на сполох, чи лисиця здорова і чи не несе загрозу для їх життя та здоров’я.

Декілька років тому на прогулянку парком “Знесіння” вийшли дикі кабани. При чому, страху перед людьми тварини не виявляли. Диких звірів помітили і на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Грінченка.

Окрім диких кабанів та лисиць, минулого року у Львові, в районі Левандівки, розгулював лось. Тварину місцева мешканка помітила вночі просто у себе під вікнами.

Не вони прийшли до нас, а ми до них

Натомість зоолог Орест Залипський переконаний, що такі “візити” диких тварин до міста – це європейське нормальне явище. За його словами, до таких тварин просто не потрібно підходити чи намагатися відігнати.

“Просто для нашої країни – це щось дивне. Але це природньо: лиси постійно жили у місті, просто вони дуже рідко потрапляють  людям на очі. Також не обов’язково, що кожен лис хворіє сказом. По поведінці тварини можна це побачити.  По цьому лису, який живе на СКА, видно, що це дика тварина, яка боїться людей. Якби він був хворий, то вже би загинув”, – пояснив зоолог.

Щодо випадку із лосем на Левандівці, то тварина могла зайти у місто через ліс, розповідає Залипський. Ба більше, у Львові можна зустріти ще й козуль та зайців.

“У нас на “Знесінні” ходять спокійно по парку лиси, бігають зайці і ніхто не кричить: “Вау”. Це нормальне явище . В Європі лиси ходять містами, а в Нью-Йорку купаються у центральному фонтані. У нас люди не привчені до такої природньої етики”, – додав він.

Побачити диких тварин у місті можна ще й через те, що осінню починається сезон полювання. Тварини намагаються втекти від мисливців, тому заходять у міста, села, щоб перечекати цей сезон.

“Не тварини приходять до нас, а ми прийшли до них і захопили їхні території. Тим більше зараз сезон полювання”, – зауважив зоолог.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
8
Я це люблю
3
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
2

Коментарі