НТА > НОВИНИ > Війна > Литовський парламент одностайно проголосував за антивагнерівську резолюцію

Литовський парламент одностайно проголосував за антивагнерівську резолюцію

Найманці «Вагнера» здійснюють систематичні важкі злочини – вбивають і катують цивільних, бомбардують житлові будинки

305

Сейм Литви одностайно схвалив резолюцію стосовно визнання російської приватної військової компанії «Вагнер» терористичною організацією. Документ підтримали 117 депутатів.

Про це свідчать документи, які опубліковані на сайті литовського Сейму.

«Приватна військова компанія «Вагнер» Російської Федерації є терористичною організацією, а її найманці становлять загрозу безпеці держави та суспільства», – сказано в заяві.

Сейм рішуче засудив використання будь-яких найманських груп, таких як «Вагнер», створених за підтримки влади Російської Федерації, для скоєння злочинів агресії на території України.

У резолюції йдеться про те, що найманці «Вагнера» «здійснюють систематичні важкі злочини агресії – вбивають і катують цивільних мешканців України, бомбардують житлові будинки та інші цивільні об’єкти, – що дорівнює тероризму».

«Приватна військова компанія «Вагнер», яку заснував близький до російського президента Володимира Путіна бізнесмен Євген Пригожин, котрий перебуває під санкціями ЄС і США за втручання в демократичні процеси зарубіжних країн, сприяння реалізації імперіалістичних амбіцій Кремля, є тіньовим знаряддям російської влади – безкоштовно отримує від російського уряду ракетні комплекси «Град», броньовики, користується російською військовою інфраструктурою, бійців компанії навчає Головне розвідувальне управління Росії», – наголосили в резолюції.

У ній звернули також увагу на те, що ЄС і США оголосили санкції щодо групи «Вагнер» за участь у війні Росії в Україні, а також за скоєння важких злочинів, у тому числі масових страт, зґвалтувань, викрадень дітей, фізичного насильства й інших порушень прав людини в Центральноафриканській Республіці, Судані та Малі.

Нагадаємо, що під час відбиття одного зі штурмів загону приватної військової компанії «Вагнер» біля Бахмута українські прикордонники захопили в полон найманця. Той виявився завербованим зеком, який спокусився на війну через обіцянку отримати «великі гроші».

Російський військовий поскаржився у телефонній розмові з дружиною на те, що йому доводиться воювати поруч із колишніми ув’язненими, які підписали контракт із приватною військовою компанією «Вагнер».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"