НТА > НОВИНИ > Новини світу > Литва оголосила надзвичайний стан з приводу різкого напливу нелегалів

Литва оголосила надзвичайний стан з приводу різкого напливу нелегалів

142

Уряд Литви оголосив надзвичайний стан в країні на державному рівні у зв’язку зі значним напливом нелегальних мігрантів з території Білорусі.

Про це повідомляє литовське видання Delfi.

Урядова комісія з надзвичайних ситуацій Литви запропонувала уряду оголосити надзвичайну ситуацію на державному рівні через масову нелегальну міграцію.

Міністр внутрішніх справ Литовської Республіки Агне Білотайте займатиметься цією надзвичайною ситуацією.

Спостерігаючи за ситуацією в останні дні, ми вирішили запропонувати уряду оголосити надзвичайну ситуацію через нелегальну міграцію. Такий крок необхідний з точки зору правового регулювання, щоб ми могли швидше здійснювати процедури, координувати дії та мобілізувати спроможність“, – сказав міністр.

За словами заступника міністра внутрішніх справ Литви Віталія Дмитрієва, мігрантів, які незаконно перетинають кордон Литви з Білоруссю, може бути і більше ніж 150 осіб щодня.

Зараз іноземців розселяють у наметовому містечку в центрі реєстрації іноземців у Пабраді, а також у школі прикордонників, на заставах.

За даними прикордонників, потік нелегальної міграції вже збільшився в одинадцять разів порівняно з 2020 роком, і на сьогодні затримано 822 нелегальних мігрантів. Торік на литовському кордоні було затримано 81 таку іноземну особу.

Серед затриманих на кордоні з Білоруссю цього року є в основному громадяни Іраку або іноземці, які ними представились. Також серед затриманих є громадяни Ірану, Сирії, Білорусі, Росії, Гвінеї, Туреччини, Шрі-Ланки та інших країн.

За прогнозами, міграційні потоки будуть збільшуватися. Прикордонники пильно стежать за ситуацією на вертольотах на предмет наявності великих груп мігрантів на білоруській стороні.

Також у зв’язку зі зростанням потоку нелегалів, співробітники Frontex почали охороняти кордон Литви з Білоруссю.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі