НТА > НОВИНИ > Кримінал > Литва оголосила Шарія персоною нон ґрата та анулювала статус біженця, – ЗМІ

Литва оголосила Шарія персоною нон ґрата та анулювала статус біженця, – ЗМІ

170
Литва оголосила Шарія персоною нон ґрата та анулювала статус біженця, - ЗМІ

Низка українських ЗМІ із посиланням на свої джерела у правоохоронних органах повідомили, що Литва анулювала статус біженця підозрюваному в Україні у держзраді Анатолію Шарію та оголосила його персоною нон ґрата. Сам блогер каже, що вперше про це чує.

Про оголошення Шарія персоною нон ґрата пишуть зокрема “Українська правда” та Liga.net.

Зазначають, що це відбулося 10-го травня 2021-го року. Одразу після цього адвокати Шарія зробили запит, щоб вивчити підстави такого рішення і щоби їм передали відповідні матеріали.

Джерела також повідомляють, що Шарій користується послугами однієї з найдорожчих адвокатських компаній у Литві.

Сам Шарій стверджує, що не чув про це.

“Прям не знаю, що ж робити тепер, треба чекати на офіційне повідомлення від Литви, гадаю. Особисто я вперше чую. Але щось мені не надто віриться. Джерело повідомило б ще три тижні тому, щось тут не так, гадаю”, – написав Шарій.

Нагадаємо, у 2012 році після відкриття двох кримінальних справ проти Шарія за звинуваченнями в хуліганстві та інсценуванні нападу на себе, він утік з України й отримав у Литві статус біженця.

Тоді Шарій переконував литовську владу, що його переслідує режим тодішнього президента України Віктора Януковича. За його словами, він проводив розслідування про участь державних установ у наркобізнесі, тому проти нього були сфальсифіковані справи.

У 2015-му році у Литві вже заявляли, що перевіряють проросійські заяви Анатолія Шарія і розглядають можливість позбавлення його політичного притулку.

Крім того, 16-го лютого Служба безпеки України оголосила проросійському відеоблогеру Анатолію Шарію про підозру в учиненні державної зради. У відомстві припускають, що Шарій діяв на замовлення іноземних структур. Слідство вважає, що дії Шарія були спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні, зокрема на розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів. Відеоблогеру загрожує до 15 років позбавлення волі.

СБУ оголосила в розшук Анатолія Шарія 25 лютого. Згодом Міністерство внутрішніх справ записало Анатолія Шарія до переліку людей, які переховуються від органів влади. Зараз Шарій, імовірно, перебуває в Іспанії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі