НТА > НОВИНИ > Любченко – перший віце-прем’єр-міністр і міністр економіки

Любченко – перший віце-прем’єр-міністр і міністр економіки

360

Верховна Рада призначила першого віце-прем’єр-міністра і міністра економіки. Ним став — Олексій Любченко.

За його кандидатуру проголосували 293 народні обранці.

Що відомо про Олексія Любченка

Народився 21-го вересня 1971-го року в селі Орловець Городищенського району Черкаської області.

1993-го року закінчив Київський економічний університет.

Працював на Смілянському машинобудівному заводі, в міській раді Сміли, згодом – заступником начальника управління з питань економіки Черкаської ОДА.

З лютого 1999-го перейшов у Державну податкової адміністрації в Кіровоградській області, 2003-го призначений головою Державної податкової адміністрації у Черкаській області, з 2007-го – в НАН України, з 2009-го – в Державній податковій адміністрації.

З 29-го квітня 2020-го року – голова Державної податкової служби України.

 

За кар’єру від керівника середньої ланки на машинобудівному заводі до очільника Державної податкової служби в особливих політичних перипетіях не помічений, хоча в різний період його називали «податківцем часів Януковича», через що міг підпадати під дію люстраційного закону, та представником «Нашої України – Народної Самооборони», адже за квотою останньої він отримав одну зі своїх посад.

Колеги характеризують його, як твердого керівника, який уміє поставити роботу. При цьому його минулорічне призначення головою Державної податкової служби України супроводжувалося скандалом. Багатьох депутатів обурили терміни подання документів на посаду – на цю процедуру відвели три дні, два з яких виявилися вихідними. Однак, попри спротив деяких політиків, це «турбопризначення» все ж відбулося.

Також минулого року журналісти з’ясували, що син Олексія Любченка Андрій володіє майном на 300 тисяч доларів. 2018-го року його затримали патрульні за керування автомобілем у нетверезому стані. Сам правопорушник в суді визнав свою провину, але покарання тоді не отримав.

Раніше міністром охорони здоров’я призначили колишнього головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, а новим міністром інфраструктури став Олександр Курбаков.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі