НТА > НОВИНИ > Новини світу > Люблінський трикутник. В Україну одночасно прибули очільники урядів Польщі та Литви

Люблінський трикутник. В Україну одночасно прибули очільники урядів Польщі та Литви

Візит премʼєр-міністрів Польщі та Литви відбувається у день вшанування памʼяті жертв Голодомору

231

До України прибули прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцкі та голова уряду Литви Інґріда Шимоніте. Український премʼєр-міністр Денис Шмигаль привітав гостей у Києві, разом із ними Україна утворює Люблінській трикутник. Сторони обговорили актуальні питання і виклики та підписали спільну заяву.

Про це повідомив Денис Шмигаль.

У заяві всі три сторони:

  • підтвердили готовність активізувати дискусію в НАТО щодо запрошення України до переговорів про вступ з огляду на майбутній саміт у Вільнюсі;
  • наголосили на важливості подальшого посилення військової, фінансової та гуманітарної допомоги Україні, а також підтвердили подальшу участь у відновленні України;
  • підтримали початок переговорів про вступ України в ЄС одразу після ухвалення Єврокомісією позитивної оцінки щодо виконання рекомендацій щодо заявки на членство.

«Останній рік довів, наскільки важливою є єдність наших країн і народів. Працюємо задля подальшого зміцнення партнерства та спільного майбутнього в об’єднаній Європі», – зазначив Денис Шмигаль.

Візит премʼєр-міністрів Польщі та Литви відбувається у день вшанування памʼяті жертв Голодомору. Матеуш Моравєцкі вшанував пам’ять жертв Голодомору.

«Прем’єр-міністр в Києві поклав квіти перед пам’ятником жертвам Голодомору. Великий голод стався в Україні 1932-1933-го років і став результатом злочинної політики Радянського Союзу», – сказано в повідомленні польського прем’єр-міністра.

Голова польського уряду також ознайомився з виставкою розбитої українськими силами ворожої техніки.

Раніше польський прем’єр зробив заяву щодо російської війни проти України, він вважає, якщо «Київ впаде, то Росія атакує Польщу».

За словами Моравєцкого, лідери Євросоюзу домовилися про посилення допомоги Україні та рішучу відповідь разом із НАТО в разі можливої російської ескалації.

Нагадаємо, що збройні сили США організували на території Польщі ремонтну базу для артилерійських знарядь, що постачають Україні.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі