НТА > НОВИНИ > Кримінал > Махінації з касовими апаратами. Кмітливі ділки «нагріли» державу на 200 млн грн

Махінації з касовими апаратами. Кмітливі ділки «нагріли» державу на 200 млн грн

«Модифіковані» касові апарати встановили в торговельних центрах, які здійснюють продаж підакцизних товарів

303

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили багатомільйонну схему ухиляння від сплати податків. За попередніми оцінками, сума необлікованих операцій зловмисників за останні півтора року склала щонайменше 200 мільйонів гривень.

Про це повідомив сайт СБУ. Незаконна мінімізація податків передбачала махінації з касовими апаратами. ІТ-фахівці налаштували їх таким чином, щоби вони не відправляли дані про частину проведених операцій до Державної податкової служби України.

Ці «модифіковані» касові апарати встановили в торговельних центрах, які здійснюють продаж підакцизних товарів, зокрема, алкогольних виробів.

«Слідчі задокументували факти придбання товарів і отримання чеків від розрахункових операцій, відомості про які Державна податкова служба не отримувала. Відтак на ці операції не нараховувався акцизний податок. При цьому дані про реальні обсяги операцій передавали на підконтрольні фігурантам злочинної оборудки сервери на території України та за кордоном», – сказано в повідомленні.

Під час обшуків на території Київської та Дніпропетровської областей виявили та вилучили:

  • «модифіковані» касові апарати та сфальсифіковані фіскальні документи
  • комп’ютери й інші матеріали із доказами протиправної діяльності

Тривають слідчі дії в межах провадження за статтею Кримінального кодексу України «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку».

Нагадаємо, що фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ у січні 2022-го року припинили та нейтралізували 121-ну кібератаку на інформаційні системи органів державної влади. Це відбулося шляхом безпосереднього аналізу понад 25 000 критичних подій інформаційної безпеки, виявлених цього місяця.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"