НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Майже 100 трансплантацій. У 2022 році львівські медики провели рекордну кількість пересадок органів

Майже 100 трансплантацій. У 2022 році львівські медики провели рекордну кількість пересадок органів

Медичні команди пересадили 7 сердець, 12 печінок та 78 нирок

457

У 2022 році хірурги Першого медичного об’єднання Львова провели рекордну кількість трансплантацій, врятувавши майже сотню українців в Україні. Медичні команди пересадили 7 сердець, 12 печінок та 78 нирок. З них три нирки та одну печінку отримали діти.

Про результати своєї роботи у році, що минає розповіли у Першому медичному об’єданні Львова.

Нирки львівські трансплантологи пересаджували пацієнтам з важкою нирковою недостатністю. В 90% випадків – це хронічний гломерулонефрит. Від родинного донора за рік пересадили 43 нирки. Посмертно – 35. Печінку отримували пацієнти з цирозом. Їхній вік – від 30 до 50 років.

Серця пересаджували сімом чоловікам. Найстаршому з них – 67 років. Наймолодшому – лише 34. Важку серцеву недостатність у них спричинили вроджена дилатаційна кардіоміопатія, або ішемічна кардіоміопатія – ураження значної частини міокарда внаслідок інфаркту.

«Наша мета у 2023 році – зробити мінімум вдвічі більше операцій та активно розвивати дитячу трансплантологію – аби кожна дитина, кожен українець отримав орган тут, в Україні. Величезна вдячність всім медичним командам за їхню наполегливу та самовіддану працю упродовж року! Дякуємо нашим колегам з інших медичних закладів України, з якими співпрацюємо у трансплантації органів», – зазначають у Першому ТМО Львова.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі