НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Майже 70% переселенців на Львівщині намагаються розмовляти українською

Майже 70% переселенців на Львівщині намагаються розмовляти українською

1909

Більшість із тимчасово переселених осіб, які переїхали з інших областей на Львівщину, намагаються із місцевими мешканцями спілкуватися виключно українською мовою.

Такими є результати соціологічного опитування від групи «Рейтинг».

«Попри те, що 80% вимушених переселенців, хто недавно приїхав на Львівщину, спілкуються у побуті двома мовами, або лише російською, більшість з них – 67% намагаються з місцевими спілкуватися виключно українською. Серед російськомовних таких – 57%, двомовних – 64%», – констатують соціологи.

Окрім того 46% переселенців узагалі не бачать проблеми мовного непорозуміння з місцевими жителями. 41% вбачають у цьому незначну проблему. І лише 12% вважають її значною. Натомість серед місцевих 31% – не бачать у цьому жодної проблеми, 42% вважають цю проблемою незначною, 25% вважають, що це значна проблема.

Ще 61% переселенців вважають, що не існує напруження у відносинах між ними і місцевими жителями, 36% – іншої думки. Серед місцевих жителів про певне напруження говорять 52%, про його відсутність – 42%.

«39% опитаних мешканців міст Львівщини зазначили, що їм невідомі факти порушення соціальних норм та непристойної поведінки з боку біженців з інших регіонів України. 32% знають про такі випадки виключно з засобів масової інформації. 27% стикалися з подібними випадками особисто», – описують ситуацію у «Рейтинг».

Як місцеві мешканці, так і переселенці, абсолютно згодні з тим, що міста, в котрих вони зараз перебувають, є комфортними для проживання.

Довідка

Опитування проводили 13-23 травня. Його учасниками стали постійні мешканці та тимчасові переселенці від 18 років і старші у містах Львів, Дрогобич, Самбір, Стрий, Червоноград. Вибірка серед постійних мешканців репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів – мешканці міст області (Львів – 800, інші міста – 400). 800 респондентів – переселенці, розміщені у великих містах області (Львів – 400, інші міста – 400). Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження:  не більше 2,8% – опитування містян,  не більше 3,5% – опитування переселенців.

 

 

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі