НТА > НОВИНИ > Новини світу > Майже дев’ять годин переговорів “нормандських радників” завершились без спільного документа

Майже дев’ять годин переговорів “нормандських радників” завершились без спільного документа

421

Сьогодні, 11 лютого, близько першої ночі за київським часом у Берліні завершилася зустріч політичних радників лідерів країн “нормандської четвірки”, яка тривала майже 9 годин.

Про це інформує УНІАН.

За підсумками зустрічі відбувся брифінг за участю керівника Офісу президента Андрія Єрмака та заступника глави адміністрації президента Росії Дмитра Козака.

Керівник ОП під час брифінгу заявив, що радники лідерів країн “нормандського формату” не змогли “дійти до спільного документу”.

“Було би дивно, щоб у другу зустріч у “нормандському форматі” після тривалої перерви ми б змогли щось узгодити. Бажання таке є, але сьогодні відбулося, як відбулося”, – сказав Єрмак.

Також, за словами керівника ОП, радники лідерів країн “нормандського формату “висловили” повну прихильність” режиму припинення вогню на Донбасі.

“Всі сьогодні висловили повну прихильність режиму припинення вогню, незалежно від будь-яких умов. Тільки в атмосфері виконання режиму припинення вогню дійсно є можливість продовжувати перемовини”, – переконаний Єрмак.

Також він зазначив, що під час сьогоднішніх перемовин сторони не обговорювали ймовірну зустріч міністрів закордонних справ країн “нормандського формату”.

“Ми не визначили ще де саме, але цей процес точно ще буде відбуватися. Ми точно будемо продовжувати говорити. Так, у нас сьогодні є розбіжності, є позиції, які треба узгоджувати, але найголовніше – є воля продовжувати та є воля домовлятися. Це головне. І ми будемо продовжувати це робити”, – наголосив керівник ОП.

За його словами, всі сторони згодні з необхідністю зустрічі лідерів, однак назвати точні дати наразі не можуть.

На думку представника РФ Дмитра Козака, переговори не принесли результатів, а подолати розбіжності щодо інтерпретації мінських угод не вдалося.

Представник РФ переконаний, що “нормандський формат” лишається єдиним механізмом для досягнення миру.

На його думку, прогрес у мінському переговорному процесі може бути досягнутий лише за єдиної позиції всіх учасників “нормандського формату”.

За словами керівника ОП, Україна сподівається на те, що Німеччина продовжить “відігравати одну із ключових ролей щодо мирного процесу”, зокрема, як одна з країн-учасниць “нормандського формату”.

Єрмак також нагадав, що візит канцлера Німеччини до України та його зустріч з президентом України Володимиром Зеленським заплановано на 14 лютого. Після цього у Шольца будуть перемовини в Москві.

Єрмак зазначив, що Україна “з радістю прийняла” пропозицію Туреччини щодо перенесення перемовин у “мінському форматі“, однак найголовнішим для країни є те, щоб ці перемовини “відбувалися та були результативними”.

За словами Єрмака, Україна вірить у те, що її партнери виконають свої зобов’язання і “Україна отримає не тільки гарантії економічної, а й загальної безпеки”.

“Ми вважаємо, що треба говорити про гарантії безпеки України вже сьогодні. Не треба нічого чекати… Сьогодні без припинення війни в Україні не може бути європейської системи безпеки. І сьогодні ми теж про це дуже чітко і багато разів говорили”, – зазначив він.

Керівник ОП також додав, що важливою є й енергетична безпека, тому Україна розглядає “Північний потік-2” як її частину.

За словами представника РФ, “нормандські радники” не обговорювали питання безпеки на зустрічі у Берліні. Однак, на думку Козака, незрозуміло наскільки Україна готова вирішити конфлікт воєнним, а не політичним шляхом.

Наступна зустріч радників призначена на березень.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"