НТА > НОВИНИ > Суспільство > Майже половина українців готові емігрувати. Опитування

Майже половина українців готові емігрувати. Опитування

194

Понад 50% українців відмовилися би емігрувати з України, водночас 40%  готові переїхали на постійне місце проживання до іншої країни за наявності такої можливості. У 2021 році спостерігається найвищий за шість років рівень готовності українців до еміграції.

Такі результати опитування, проведеного цього року компанією Research & Branding Group.

“За наявності такої можливості переїхали б до іншої країни на постійне місце проживання 40% українців, тоді як 54% – не готові до такого кроку, а ще 6% – не визначились”, – йдеться в повідомленні.

Також за результатами опитування, відмінності в готовності емігрувати з України найбільшою мірою обумовлені віком респондентів. У вікових групах до 40 років переважають ті, хто “готові емігрувати”. А серед тих, хто старше 50 років – переважають ті, хто “не переїхав би за кордон на постійне місце проживання”.

Також готовність покинути Україну трохи вища серед чоловіків і жителів обласних центрів, але помітно нижча серед жителів південного регіону.

Головні причини можливої еміграції українців – пропозиція цікавою і прибуткової роботи (28%), збройний конфлікт/війна (27%), економічні проблеми в країні (22%) і сімейні обставини (21%).

Дещо менше на міграційні настрої впливають відсутність умов для самореалізації (14%) і політична нестабільність в Україні (12%).

Найменш суттєвими причинами виїхати з рідної країни є бажання змінити обстановку (6%), відсутність свобод (4%) і погана екологія (3%).

При цьому понад чверть українців (28%) не мають жодних причин, які могли б змусити їх емігрувати.

Аналітики зазначають, що у 2021 році спостерігається найвищий з 2015 року рівень готовності українців до еміграції, а у 2019 році він був найнижчим – тоді, згідно з опитуванням, на це зважилися б 20% українців.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі