НТА > НОВИНИ > Суспільство > Майже половина українців вірять, що Росія нападе на Україну – опитування

Майже половина українців вірять, що Росія нападе на Україну – опитування

Реальною загрозу вторгнення Росії на територію України вважають 49,2% українців

677

Реальною загрозу вторгнення Росії на територію України вважають 49,2% українців. Водночас  41,4% думають, що нападу не буде.

Про це йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, який проводили 13-16 грудня.

Українців запитували: “Чи варто сприймати накопичення російських військ на кордоні з Україною як реальну загрозу вторгнення на територію України зимою-весною 2022 року?”.

Так,  49,2% респондентів вважають реальною загрозу вторгнення Росії на територію України. Вважають, що вторгнення не буде – 41,4%.

 

Також переважна більшість опитаних не вірять, що прямі переговори Зеленського і Путіна приведуть до повернення Криму (84,4% не вірять) і окупованої частини Донбасу (66,3%).

Більшість опитаних – 57,8% – вважають недостатніми дипломатичні та оборонні зусилля влади із запобігання вторгненню Росії. Вважають зусилля достатніми – 27,1%”.

Також 39,2% респондентів вважають, що виконання вимоги президента Росії Володимира Путіна не приймати Україну в НАТО послабить безпеку України, оскільки лише розпалить агресивність Путіна щодо України. 29,7% переконані, що виконання такої вимоги посилить безпеку України, тому що послабить агресивність Путіна. Ще 31,1% респондентів не визначилися з думкою з цього питання.

Довідка

Дослідження тривало 13-16 грудня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 1203 респонденти у віці від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окупованих територій Донбасу).

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.

Зазначимо, що в останні тижні Росія активно перекидає найманців у східну Україну для посилення своїх позицій.

Нагадаємо, що народний депутат 7-го скликання Юрій Михальчишин  у прямому етері проєкту “Говорить Великий Львів”, на телеканалі NTA, повідомив, що попри погрози Путіна, пряме російське вторгнення в Україну малоймовірне, адже стане наймасштабнішою військовою катастрофою в новітній історії Росії.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"