НТА > НОВИНИ > Максим Ткаченко, власник Space Hub, продає російські GPS-трекери

Максим Ткаченко, власник Space Hub, продає російські GPS-трекери

Українських підприємців Володимира Астапенка та засновника Space Hub Максима Ткаченка звинувачують у закупівлі російських GPS-трекерів

526

Максим Ткаченко та Володимир Астапенко з Дніпра займаються продажем російських GPS-трекерів органам Нацполіції та СБУ.

Постачальник GPS-трекерів для СБУ – підприємство ТОВ “Пілігрім Україна”, яке заснували колишній співробітник ДКАУ Володимир Астапенко та творець програми з навчання Global Management Challenge Ukraine Ганна Дегтерьова.

Державні органи закуповують обладнання у “Пілігрім” з 2018 року через ФОП Ткаченка Максима Ігоровича та ФОП Астапенко Володимира. Підприємці співпрацюють з Росією. ТОВ “Едельвейс” з Санкт-Петербурга постачає пристрої як українським, так і російським силовикам – на сайті компанії вказані грамоти та листи подяки від органів МВС РФ.

Торгівля з РФ – не перший бізнес українського бізнесмена. У 2004-2008 роках Максим Ткаченко брав участь у схемах щодо ухилення від сплати податків та незаконного виведення коштів. Підприємець, його дружина та брат дружини значилися власниками та директорами чотирьох організацій: ЧА ВестІнПром, ТОВ “Дніпровська Агропромислова Група”, ТОВ НВП “МеталургМашПроект” та ПП “База-Груп”.

Кожна з цих компаній після приходу Макса Ткаченка та його родичів змінювала основний вид діяльності на “Інші види оптової торгівлі”, який часто використовують підприємства, що оптимізують податки, займаються незаконним формуванням податкових кредитів та конвертацією безготівкових коштів у готівку. При цьому три з вищевказаних компаній визнали банкрутом та ліквідували за спрощеною процедурою, четверте підприємство також ліквідували за рішенням суду.

Космічний інкубатор Макса Ткаченко Space Hub

Максим Ткаченко – засновник агентства Space Hub. Бізнесмен створив інкубатор космічних стартапів у 2010 році разом із заступником голови Дніпропетровської регіональної інвестиційної агенції В’ячеславом Маякіним, коли головою Дніпропетровської адміністрації був Олександр Вілкул. За неофіційною інформацією, Ткаченко також брав участь у схемах Вілкула щодо відмивання грошей виділених грантів, його частка становила 20%.

В інтерв’ю AIN у 2015 році Ткаченко зазначив, що самостійно фінансує Space Hub. “Я сам інвестор, сам ментор та сам організатор. У Дніпропетровську багато космічних проектів, у мене особисто їх два, і я вирішив зробити такий інкубатор”, – наголосив Максим Ігорович Ткаченко.

Інкубатором Space Hub Макса Ткаченко зараз керує заступник голови Дніпропетровської регіональної інвестиційної агенції (ДІА) В’ячеслав Маякін. За словами Олександра Вілкула, у 2011 році ДІА супроводжувало інвестиційні проекти на суму $400 млн. Але у презентації 2014 року агентство вказує запуск лише 9 проектів на загальну суму $65 млн. “Зберегти досягнення останніх років в умовах політичної нестабільності в країні – наше першочергове завдання, як органів влади”, – зазначили в інвестиційному агентстві, так і не звітувавши про те, куди пішли решта $335 млн, виділені на фінансування проектів.

Максим Ткаченко та Space Valley

На своєму профілі у Facebook Макс Ткаченко також називає себе співзасновником хакатону Space Valley та Dnipro Space Cluster. У серпні 2015 року Максим Ткаченко разом із Володимиром Астапенком заснували ГО “Космічна долина”. У 2017 році “Космічна долина” підписала меморандум про співпрацю з КП “Агентство розвитку Дніпра” та імовірно – меморандум про співпрацю з ДКАУ. На листопад 2021 сайт не активний, профайл громадської організації на Facebook не оновлювався з 2017 року.

Партнерська публікація

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"