НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Маленька львів’янка Вікторія зі СМА отримала найдорожчий укол у світі

Маленька львів’янка Вікторія зі СМА отримала найдорожчий укол у світі

Вікторія Полюга отримала довгоочікуваний укол Золгенсма

1562

Маленька львів’янка Вікторія Полюга зі СМА отримала довгоочікуваний укол Золгенсма, вартістю 50 мільйонів гривень.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці «Врятуємо Вікторію разом».

«Нарешті настав той довгоочікуваний момент, до якого ми так довго йшли. Вікторія отримала укол Золгенсма», – йдеться у повідомленні.

Батьки Вікторії, які близько семи місяців збирали кошти на найдорожчий укол для своєї донечки, пишуть, що досі не вірять у таке диво, та дякують усім хто долучився до порятунку дівчинки.

«У нас дивні відчуття, ми досі не віримо. Але у нас з’явилася впевненість в завтрашньому дні. Почався новий етап нашого життя».

Вікторія перемогла

Як відомо, в маленької Вікторії Полюги зі Львова – спінальна м’язова атрофія (СМА). Це рідкісне генетичне захворювання. Без лікування люди з таким діагнозом поступово втрачають здатність рухатися, ковтати і дихати. Проте життя дівчинки може врятувати найдорожчий укол у світі Золгенсма.

Батьки дитини – Мар’яна і Назар більше семи місяців боролися за свою маленьку донечку. Заради порятунку Вікторії в Україні організовували благодійні акції, аукціони, ярмарки, фестивалі. До збору коштів долучалися підприємці, артисти, великі компанії, мережі супермаркетів, навчальні заклади, медики.

19 жовтня 2021 року тисячі львів’ян долучилися до акції «День для Вікторії» і перерахувати свою одноденну зарплату на допомогу для Вікторії Полюги. Впродовж дня вдалося зібрати більше шести мільйонів гривень.

Уже 4 листопада для порятунку дівчинки вдалося зібрати необхідні 50 мільйонів гривень.

Останній мільйон надіслали батьки хлопчика Кирила з Києва, який також хворіє на СМА. Для нього також збирали кошти на ліки, проте минулого року він він виграв безкоштовний укол Золгенсма.

Україна купуватиме ліки для дітей із СМА

Нагадаємо, що Україна буде вперше закуповувати найдорожчі у світі препарати для лікування дітей зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). Таке рішення ухвалила Верховна Рада 2 грудня минулого року.

Так, для лікування СМА Україна виділять 300 млн гривень. Ці кошти закладені у Держбюджеті на 2022 рік.

Оцініть новину
Клас!
10
Я це люблю
2
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
2

Коментарі