НТА > НОВИНИ > Війна > Маріуполь – найстрашніше місце у Європі. Зеленський виступив перед парламентом Бельгії

Маріуполь – найстрашніше місце у Європі. Зеленський виступив перед парламентом Бельгії

Президент закликав парламентарів Бельгії надихнути всіх інших європейців зробити більше для України

519

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи перед депутатами парламенту Бельгії, подякував за підтримку та  розповів про катастрофічну ситуацію в Маріуполі та закликав їх надихнути всіх інших європейців зробити більше для України.

Про це йдеться у відеозверненні.

Зеленський повідомив, що більше 90 відсотків усіх будівель міста Маріуполь повністю зруйновані російськими ударами – авіації, артилерії, мінометів, танків. Загинули тисячі мирних маріупольців. Людей ховають прямо у місті. У дворах багатоповерхівок. Вірніше, того, що залишилось від багатоповерхівок.

«Більше трьох тижнів Маріуполь у повній блокаді. Російські військові закрили всі вʼїзди у місто, заблокували підхід з моря. Там немає, ви всі знаєте ці деталі – там немає нічого: води, їжі, ліків, немає життя. Просто немає усього того, що потрібно для підтримання будь-якого життя», – розповів Президент України.

Також він повідомив, що Маріуполь не здається та продовжує боротися з окупантами.

«Кожного Божого дня ми намагаємось зробити все, щоб працювали гуманітарні коридори з Маріуполя! Щоб врятувати звідти мирних мешканців, які ще залишаються у місті. Жінок і дітей, людей старшого віку… Частково нам це вдається. Але у більшості випадків російські військові не випускають людей на вільну територію України. І не допускають будь-які гуманітарні вантажі у Маріуполь.

Сьогодні це найстрашніше місце в Європі. Там пекло. Там катастрофа. Про яку усі знають, увесь світ. Але ніхто не має достатньої рішучості, щоб допомогти зупинити катастрофу у цьому місті і інших містах нашої держави», – повідомив президент.

Він наголосив, що коли Україна говорить про літаки, танки, артилерійські системи, протикорабельну зброю, то це те, що дійсно потрібно і що є у країн Євросоюзу, у країн НАТО.

«Наші захисники гідні того, щоб європейські компанії нарешті припинили заробляти разом із тими, хто намагається нас знищити. Наші захисники гідні всього того, щоб не гадати про критерії, а знати, що Україна буде членом Європейського Союзу. Бо якщо вони програють, якщо програємо Маріуполь та інші українські міста, не буде більше жодного міцного Європейського Союзу. Бо прийде тиранія, щоб забрати у вас те, чим ви володієте й пишаєтесь», – повідомив президент.

Зеленський подякував бельгійцям, які вже прийняли понад 30 тисяч українців, які покинули свої домівки через цю війну.

«Але саме ви як держава – серце Європи можете надихнути усіх інших європейців зробити більше. Щоб допомогти нам вигнати окупантів з України і відновити дорогоцінний мир. Мир, який вартує більше, ніж будь-що, ніж будь-які цінності, ніж будь-які алмази. Більше, ніж будь-які угоди з Росією. Більше, ніж будь-яке російське судно у європейських портах. Більше, ніж будь-який барель російської нафти», – зауважив він.


Нагадаємо, що  24 березня президент України Володимир Зеленський звернувся до країн НАТО у форматі відеоконференції.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"