НТА > Блоги > Марші захисників у Львові та Києві. Пам’ятник «Моторолі» – у Донецьку. Сповільнена міна різних героїв, – блог Марії Шиманської

Марші захисників у Львові та Києві. Пам’ятник «Моторолі» – у Донецьку. Сповільнена міна різних героїв, – блог Марії Шиманської

642

14 жовтня. У Львові, Києві відбуваються Марші захисників. У  День Покрови ми кажемо:  «Дякую», –  та згадуємо захисників України: від доби козачини і до наших днів.  Натомість в окупованому Донецьку вшановують «своїх героїв». У місті встановили пам’ятник «Моторолі» – польовому командиру сепаратистів ДНР Арсенію Павлову.

«Зірковий час» Арсенія Павлова настав навесні 2014 року – він приїхав у Донецьку область, щоб захищати «русскій мір». Зібраний ним батальйон «Спарта» воював біля Слов’янська, Іловайська, у Донецькому аеропорту і в районі Дебальцевого. «Моторола» відзначався особливою жорстокістю. Він особисто катував і розстрілював полонених. ЗМІ писали, що у Донецькому аеропорту «Моторола» підвішував за ноги тіла загиблих бійців і намащував їх фосфором.

У 2016- му загинув від вибуху у ліфті свого будинку. В місті – вже є пам’ятник сеператисту Моторолі. Відкрили його 16 жовтня 2020 року  до 4-ї річниці його смерті. Розмістили пам’ятник  у парку «ленінского комсомола». Там вже цілий пантеон так званих «героїв».

Бюст Павлова  став п’ятим на алеї: в парку раніше встановили погруддя першого «глави ДНР» Олександра Захарченка, керівника незаконного  військового формування  «Сомалі» Михайла Толстих ( «Гіві»), якого підірвали 8 лютого 2017 року на території  військової частини в Макіївці, керівника НВФ «П’ятнашка» Олега Мамієва (загинув 17 травня 2018 року в районі Авдіївської промзони), а також померлого співака Йосипа Кобзона .

І для жителів так званих «ДНР-ЛНР» – ці люди «герої». Їхні медіа події про відкриття таких знаків пам’яті подають так: «Герої не вмирають. Вони серед нас. Їхніми іменами називають вулиці, їм встановлюють монументи».

 

Після деокупації, як нам жити разом? Різні герої. У Донецьку вибудовують свій світ. З іншою реальність і з іншою ідеологією.

Чому ми ж про це мовчимо? Чи взагалі розуміємо,  що це неначе міна сповільненої дії? Пригадуєте, як на кінці президентської каденції Ющенка та на початку терміну Януковича українців почали ділити за принципом: «Хто твій герой – і я скажу хто ти»? Цей принцип поділу став ледь не лейтмотивом до ненависті, а потім і війни.  Вже зараз, цей «пантеон героїв ДНР» може стати точкою неповернення.

Ментального неповернення українців, які зараз на тимчасово окупованих територіях. Уже зараз нам варто думати, як показати справжнє обличчя  так званих героїв так званих ДНР-ЛНР для людей, яким майже 8 років промивали свідомість.

Марія Шиманська

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі