НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Маски потрібні хіба в укриттях і точно не через ковід, – професорка Виноград

Маски потрібні хіба в укриттях і точно не через ковід, – професорка Виноград

Українці перейшли у фазу, коли ковід перестав для нас бути високою загрозою

1014

З початком повномасштабної війни тема коронавірусу в Україні практично зникла з інформаційного поля. У минуле відійшли маски та обмеження по кількості людей в одному місці.Та чи зникла саме хвороба, яка два роки тримала в заручниках увесь світ.

Що сталося з коронавірусом розповіла в спецефірі NTA завідувачка кафедри епідеміології ЛНМУ ім. Д. Галицького, головна експертка з епідеміології МОЗ України, професорка Наталія Виноград.

«Маски зараз потрібні хіба в укриттях, коли під час повітряної тривоги в приміщенні щільно збирається багато людей. Але через можливість поширення яких завгодно вірусів – наприклад, риновірусів – тільки не «корони»», – впевнена вона.

За її словами, коронавірус вкорінився і став ендемічним захворюванням для України. За ці два роки через ковід пройшов практично кожен, а часто і не по одному разу. Це сформувало хороший популяційний імунітет.

«Це закони природи, закони еволюції встановлення епідемічного процесу. Ми перейшли у фазу, коли ковід перестав для нас бути високою загрозою. Так, він буде робити проблеми людям з імунодефіцитом, людям із так званої медичної групи ризику, будуть і важкі пацієнти, і реанімаційні випадки, але вони вже будуть поодинокими», – наголосила Наталія Виноград.

Нагадаємо, Наталія Виноград ще на початку появи штамів «Дельта», «Омікрон» чітко визначала їх подальший перебіг в Україні.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі