НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Масштабна пожежа в Іспанії вже знищила 4 тисячі гектарів лісу

Масштабна пожежа в Іспанії вже знищила 4 тисячі гектарів лісу

423

Лісова пожежа, яка розпочалася в четвер в іспанському містечку Вільянуева-де-Вівер, вже спустошила близько 4 тисяч гектарів лісового масиву, а також невелике село Ла-Гарсія. До боротьби зі стихією залучили близько пів тисячі пожежників.

Про це повідомляє El Pais.

Окрім постраждалого району, евакуювали села Сан-Агустін-де-Ель-Кабальєро, Лос-Пейрос і Мас-де-лос-Пасторес. Загалом – понад 1500 людей. Через зміну вітру, який повернув на південь, вогонь може ширитися і на інші території. Зокрема, є загроза для міста Теруель. Як пише видання, вогонь просувається з “великою ненажерливістю”, хоча 40-кілометровий периметр пожежі зберігається.

 

В Іспанії зазначають, що наразі нема підстав вважати, що стихію вдасться приборкати найближчим часом. Єдине, що завдяки підвищенню вологості до 80%, наземним засобам вдалося не допустити, щоб полум’я перетнуло шосе CV-195 в Монтан-і-Монтанехос.

А вже у неділю, очікується прихід західного вітру, гарячого і сухого, який значно підвищить температуру. Це означатиме нову зміну курсу для полум’я, яке повернеться в бік Кастельйона.

Сьогодні, 25 березня, до гасіння вогню залучили близько 500 пожежників і 20 літаків.

Зима 2022-23 років у північній півкулі була другою найтеплішою за всю історію спостережень і незвично сухою. У західній і південно-східній Європі зима була сухішою, ніж у середньому, а в лютому в деяких районах спостерігався рекордно низький рівень вологості ґрунту.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"