НТА > НОВИНИ > Матеріал для терактів. Російську ртуть через Україну переправляли в країни ЄС

Матеріал для терактів. Російську ртуть через Україну переправляли в країни ЄС

Під час спецоперації Служби безпеки України ліквідували транснаціональний канал нелегального переміщення російської ртуті до Євросоюзу

217

Зловмисники намагалися незаконно переправити до країн Євросоюзу майже 10 кілограмів небезпечного товару – ртуті.

Про це повідомляє пресслужба СБУ. Перевіряється інформація щодо можливого використання високотоксичної речовини для вчинення терактів.

«Працівники СБУ викрили «кур’єра» на пункті пропуску через державний кордон у Закарпатській області. Ним виявився мешканець однієї з європейських країн. У іноземця вилучили оптову партію металевої ртуті з маркуванням виробництва РФ. Нелегальний товар він перевозив у ємностях, які приховав серед особистих речей», – сказано в повідомленні.

За кордоном зловмисник планував реалізувати небезпечну продукцію «замовнику» за 600 тисяч доларів.

Слідчі СБУ розпочали кримінальне провадження у цій справі. Зокрема, встановлюють усіх обставини протиправної діяльності для притягнення до відповідальності винних осіб.

Як відомо, ртуть – це високотоксична хімічна речовина найвищого класу небезпеки. Пари ртуті та майже всі її розчинні сполуки дуже отруйні та можуть спричинити смертельні випадки.

Нагадаємо, що СБУ розслідує провадження за фактом готування окремими громадянами України та РФ дій з метою захоплення державної влади.

Наприкінці листопада Служба безпеки України викрила «чорного» реєстратора у міськраді на Львівщині. Зловмисник привласнював квартири та приміщення у середмісті Львова.

Раніше працівники Служби безпеки України викрили шахрайське угруповання, яке шантажувало іноземців, що перебувають в Україні. Зловмисники представлялися співробітниками української спецслужби та погрожували іноземцям депортацією, якщо ті не дадуть їм хабар.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі