НТА > НОВИНИ > Новини світу > Мауна-Лоа прокинувся: розпочалося виверження найактивнішого вулкана світу

Мауна-Лоа прокинувся: розпочалося виверження найактивнішого вулкана світу

356

На Гаваях сьогодні, 28 листопада, вперше за майже 40 років розпочалося виверження найактивнішого вулкана у світі – Мауна-Лоа.  Востаннє його активність фіксували ще у 1984 році.

Про це повідомляє CNN.

В управлінні туризму Гаваїв стверджують, що виверження не загрожує населеним пунктам чи авіарейсам на острів. Однак у Національній метеорологічній службі людям із респіраторними захворюваннями порадили залишатися вдома, щоб не вдихати частинки попелу, або ж прикривати обличчя маскою чи тканиною.

Гарячий попіл може пошкодити транспортні засоби, будівлі та рослини, забруднити джерела води, порушити роботу каналізаційних та електричних систем, а також роздратувати очі та легені мешканців острова.

Наразі потоки лави стримуються в районі вершини Мауна-Лоа, тому не загрожують населеним пунктам, що розташовані на схилі.

«З досвіду минулих подій – ранні стадії виверження Мауна-Лоа можуть бути дуже динамічними, а розташування та просування потоків лави можуть швидко змінюватися», — заявили в обсерваторії.

Мауна-Лоа —  один із п’яти вулканів, які утворюють Гавайські острови у штаті Гаваї в Тихому океані. Мовою гавайців Мауна Лоа означає «Довга Гора».

Найбільший субаеральний вулкан як за масою, так і за обсягом, історично вважався найбільшим вулканом на Землі, зараз поступився лише масиву Таму. Це активний щитовий вулкан з відносно пологими схилами, об’єм якого оцінюється приблизно у 75 000 км³, а висота становить 4 169 м.н.м. (всього на 37 метрів менша, ніж у сусіднього вулкана Мауна-Кеа). За оцінками, Мауна-Лоа вивергається вже, щонайменше, 700 тис. років, а піднявся над рівнем моря приблизно 400 тис. років тому.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі