НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Мавпяча віспа в Україні буде – головний санлікар

Мавпяча віспа в Україні буде – головний санлікар

Санітарний лікар пояснив, що хвороба передається не так швидко, як коронавірус

464

В Україні, швидше за все, будуть зареєстровані випадки мавпячої віспи. Проте спалаху епідемії не буде.

Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю «Суспільному».

За його словами, наразі у світі зареєстровано вже понад 170 випадків мавпячої віспи. При цьому санітарний лікар пояснив, що хвороба передається не так швидко, як коронавірус. Для того, аби інфікуватися, потрібно мати тісний контакт з інфікованим. Недостатньо просто поспілкуватися з людиною поруч чи потиснути їй руку, щоб заразитися.

“Треба мати доволі тривалий близький контакт, як з виділенням цієї людини, або з, наприклад, кров‘ю, або з якимось біологічним матеріалами. Такий тип контакту буває переважно в побуті. Тому швидкість передачі цієї інфекції не є така велика, як при ковіді», – додав Кузін.

Він наголосив, що наразі є чіткі інструкції для лікарів епідеміологів, як в Україні, так і в усьому світі. Лікар розповів, що наразі у світі не планують проводити масову вакцинацію від мавпячої віспи. Також Кузін висловив упевненість, що в Україні такі випадки будуть зареєстровані.

«Але ми точно знаємо, яким чином проводити епідеміологічне розслідування, ми точно знаємо, чим лікувати, як лікувати. І що треба застосовувати, щоб цей випадок був локалізований. Тому я не впевнений, що буде спалах», — наголосив він.

Нагадаємо, що мавпяча віспа – рідкісна недуга, що періодично зустрічалася у країнах Африки. Проте цієї весни вона перебралася в Європу. Симптоми мавпячої віспи схожі до натуральної віспи, яка зникла у 1980 році. Але вони значно легші.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі