НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > “Мавпяча” віспа: в Європі зафіксували вже понад 100 випадків

“Мавпяча” віспа: в Європі зафіксували вже понад 100 випадків

ВООЗ скликає термінову нараду через спалах хвороби

2567

Всесвітня організація охорони здоров’я скликає термінове засідання, щоб обговорити спалах мавпячої віспи, яка уразила вже понад 100 людей в Європі.

Про це повідомляють The Telegraph і  Reuters з посиланням на свої джерела.

Водночас у ВООЗ зазначили, що проводять щоденні зустрічі щодо віспи мавп, оскільки вірус продовжує поширюватися по всьому світу, пише The Independent з посиланням на прессекретаря організації.

Ймовірно, основними темами розмови буде те, як поширюється вірус та його розповсюдженість серед гомосексуалістів і бісексуалів, а також ситуація з вакцинацією.

Хвороба, вперше виявлена у мавп, зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко поширюється за межі Африки, тому ця серія випадків викликала занепокоєння.

Нагадаємо, що в європейських країнах почали фіксувати спалах віспи мавп (мавпячої віспи) у людей. Такі випадки виявили у Великій Британії, Іспанії, Швеції та Португалії.

Віспа мавп – рідкісне вірусне захворювання, яке передається людині від тварин. Симптоми схожі з тими, які в минулому спостерігалися у хворих на натуральну віспу, але менш серйозні.

Ознаки та симптоми

Інкубаційний період – зазвичай від 6-ти до 16-ти днів, але може коливатися в діапазоні від 5-ти до 21-го дня:

  • період інвазії ( 0-5 днів) – характерні лихоманка, сильний головний біль, збільшення лімфовузлів, біль у спині, м’язовий біль і сильна слабкість;
  • період висипань на шкірі (через 1-3 дні після початку лихоманки) – з’являється висип на обличчі, який поширюється на інші частини тіла; висипання проходять декілька етапів розвитку – від макулопапул (уражень шкіри з плоским підставою) до везикул (невеликих наповнених рідиною бульбашок) і пустул, які приблизно через 10 днів покриваються скоринками; до повного зникнення скоринок може пройти три тижні.

Шкірні ураження з’являються на мембранах слизових оболонок порожнини рота (в 70% випадків), геніталіях (30%), а також на кон’юнктиві (20%) і рогівці (очному яблуці).

Як лікувати

Зазвичай віспа мавп проходить сама, але симптоми зберігаються від 14-ти до 21-го дня. Важкі випадки частіше фіксують серед дітей, і вони пов’язані зі ступенем впливу вірусу, станом здоров’я пацієнта і тяжкістю ускладнень.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі